1 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W tej intencji modlić się będziemy, jeszcze dziś o godz. 17.30, a w tygodniu podczas nabożeństw majowych.

2  W tym tygodniu w liturgii:

- poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Od jutra zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie połączone będą z Mszą św.  W niedziele i uroczystości, Litanię do NMP, śpiewać będziemy o 17.30. Chciałbym powrócić do odprawiania nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii. W tym tygodniu spotkamy się we wtorek przy kapliczce w Kalonce na skrzyżowaniu Marmurowej i Aksamitnej, a w piątek przy kapliczce MB Fatimskiej na placu Jana Pawła II. Początek o godz. 20.00. Do soboty czekam na zaproszenia do kapliczek na prywatnych posesjach, aby w następną niedzielę podać dokładny plan naszych modlitewnych spotkań.

- wtorek – wspomnienie św. Atanazego bp. i dK. Msza o godz. 6.30, a nabożeństwo majowe tak jak już wspominałem o godz. 20.00 przy kapliczce w Kalonce. To również święto Flagi Państwowej, a zatem nie zapomnijmy o wywieszeniu na naszych posesjach Biało – Czerwonej.

- środa – Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 232 rocznica uchwalenia „Konstytucji 3 Maja”. W naszej parafii obowiązywać będzie niedzielny porządek nabożeństw.

- czwartek – wspomnienie św. Floriana, m. To również pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam LSO. Nabożeństwo pierwszo czwartkowe połączone będzie z nabożeństwem majowym.

- piątek – Z racji na pierwszy piątek miesiąca do południa udam się do chorych pod wskazane najpóźniej do czwartku adresy. Od 17.30 możliwość spowiedzi. Nabożeństwo ku czci NSJ bezpośrednio po wieczornej Mszy św. a po nim spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Tak jak wspominałem o godz.  20.00 nabożeństwo majowe przy kapliczce MB Fatimskiej na naszym placu.

- sobota – święto św. św. app. Filipa i Jakuba, Msza o godz. 9.00, a nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca po Litanii Loretańskiej.

3  Tak jak już wcześniej wspominałem w dniach od 26 do 29 lipca nasza parafia organizuje spływ kajakowy na Czarnej Hańczy. Do końca maja czekam na zgłoszenia, przy czym liczba miejsc jest ograniczona, a zatem liczy się kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje są na naszej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku kaplicy.

4  Na koniec chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy modlili się w intencji naszej pielgrzymki do Ziemi Świętej. W intencji naszej parafii odprawiłem Mszę św. nad jeziorem Galilejskim 22 kwietnia, w miejscu ustanowienia prymatu św. Piotra. Każda pielgrzymka do Ziemi Świętej, zwanej „Piatą Ewangelią” jest wyjątkowym wydarzeniem dla uczestników pielgrzymki, ale również dla całej parafii, a w tym wypadku dla naszej parafii i parafii w Starych Skoszewach. Mam nadzieję, że nasz wspólny wyjazd zaowocuje jeszcze większą integracją obu parafii, czego widomym znakiem jest ufundowany przez uczestników pielgrzymki krzyż z drzewa oliwnego, który zaniesiemy w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Starych Skoszewach 15 sierpnia, Do naszej  parafii ten sam krzyż powróci w WP 2024 roku w czasie między parafialnej Drogi Krzyżowej, W tym miejscu bardzo gorąco dziękuję pracownikom KPBP za przygotowanie i poprowadzenie  naszej pielgrzymki.