1. Jeszcze dziś o godz. 17.00, Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i jak najszybsze zakończenia wojny, a ok. godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali.

W dni powszednie, nabożeństwo różańcowe w intencji rychłego zakończenia wojny, bezpośrednio po Mszy św.

1. W poniedziałek o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban”, o 17.30 próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”, o godz. 20.00 próba chóru męskiego „Dysonans”.
  2. W środę bezpośrednio po Mszy św. i różańcu w intencji pokoju spotkanie dla wolontariuszy pomagającym lub chcącym pomagać uchodźcom z Ukrainy. Przypomnę, że w naszej parafii parą koordynującą jest Ela i Tomek z Wódki, do których kontakt podany jest na naszej tablicy ogłoszeń w przedsionku. W krótce na WhatsAppie powstanie grupa „Pomoc Ukrainie w parafii św. o. Pio”, gdzie będzie można umieszczać ogłoszenia o ofertach pracy dla uchodźców oraz uzyskać odpowiedź na różne pytania, a także podzielić się swoimi pomysłami jak pomagać. Dziś trzy propozycje. Pierwsza to wypożyczalnia rowerów i hulajnóg w Plichtowie w gminnym ośrodku w Plichtowie, które uchodźcy będą mogli wypożyczać aby swobodnie przemieszczać się po naszym terenie. Rowery i hulajnogi można dostarczyć do Plichtowa od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 20.00. Druga akcja zainicjowana przez „Caritas Polska” jest bardzo podobna do tej która była przeprowadzona już niedawno w naszej parafii, a mianowicie chodzi o przygotowanie kompletnej paczki świątecznej dla rodziny Ukraińskiej. Szczegóły można doczytać na naszej tablicy ogłoszeń znajdującej się w przedsionku. Trzecia propozycja, to planowany w naszej parafii w Niedzielę Palmową świąteczny kiermasz pisanek i różnych świątecznych ozdób, świątecznych stroików i innych tzw. „przydasiów”, które być może nam się już opatrzyły, lub w naszym domu lezą gdzieś głęboko w pudłach, a dla innych mogą mieć jeszcze pewną wartość estetyczną. Przedmioty na kiermasz można przynosić do kaplicy do soboty przed niedzielą Palmową.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą z Msza św. W ten piątek nie udam się z wizytą do chorych z racji na przypadające tydzień później, w dniach 7 – 9.04 rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które  poprowadzi o. Adam Hrabia, karmelita bosy. O szczegółach rekolekcji powiem więcej za tydzień. Ponad to w najbliższy piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 18.00 Msza św. i Droga Krzyżowa, po której odmówimy Różaniec w intencji pokoju. Dla kandydatów do Bierzmowania, obecność obowiązkowa.
  4. Na koniec chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej a właściwie światowej inicjatywie Adoracja bez granic w intencji pokoju na Ukrainie. W dalszym ciągu zapraszam do wspólnej modlitwy i postu w tej intencji, gdyż jak mówił o tym Chrystus, „Ten rodzaj złego ducha, wypędzić można tylko postem i modlitwą”. A tu bezwzględnie mamy do czynienia z szatańską przemocą, która wszystko niszczy i zabija niewinnych ludzi. Przychodźmy w tygodniu na Mszę św. i różaniec pokoju, odmawiajmy różaniec w naszych rodzinach i podejmijmy post cielesny, jakieś wyrzeczenia nie zapominając o czynach miłosierdzia.