1 Jeszcze dziś  o godz. 17.30 zapraszam serdecznie na nabożeństwo Gorzkich Żali.

2 Jutro tj. w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na próbę naszej parafialnej scholii. Również jutro  o godzinie 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”

3 W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i droga krzyżowa, jeśli pogoda dopisze to  w plenerze. Bardzo serdecznie na tę Drogę Krzyżową zapraszamy dzieci, bo to właśnie dzieci będą to nabożeństwo prowadzić. Drugie nabożeństwo drogi krzyżowej będzie odprawione bezpośrednio  po Mszy św. tj. ok. godz. 18.30, i jeśli pogoda dopisze to również to nabożeństwo odprawilibyśmy  w warunkach polowych. Na wszelki wypadek proszę przynieść  pochodnie albo świece.

4 W najbliższą sobotę zapraszamy dzieci na ostatnie kreatywne zajęcia przed świętami. Początek warsztatów o  godz. 11.00. Dzieci będą robić palemki  , które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę przed Mszą św. w Niedzielę Palmową. Dochód będzie przeznaczony na operację oczu Mai.

5 W dalszym ciągu wolontariusze zaopatrzeni w listy z pieczątkami parafii będą zbierać ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.

6 Czas Wielkiego Postu to okazja do otwarcia swojego serca na potrzeby rodzin ubogich. W imieniu PKC zwracam się z prośbą o przynoszenie do kaplicy produktów długoterminowych, które dostarczone zostaną przed świętami do ubogich rodzin z naszej parafii oraz do sióstr Karmelitanek z Łodzi.

7 Przypominam, że w tym roku na zakończenie rekolekcji wielkopostnych w sobotę 08.04. o godz. 18.00 w naszej kaplicy odbędzie się koncert pieśni pasyjnych pt. „ Stabat Mater Dolorosa” w wykonaniu znakomitego łódzkiego jazzmana Witolda Janiaka wraz z wokalistą Adamem Rymarzem.   Z racji na ograniczoną ilość miejsc koncert będzie biletowany. Już dziś po Mszy św. w zakrystii można odebrać zaproszenie na ten koncert w cenie 10 zł.

8 Tak jak wspominałem  z inicjatywy PKC po Mszy  będą zbierane ofiary do puszek na operację oczu Mai Chałubińskiej, córki instruktorki GPCKiE.

9 Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tzw. tacę gospodarczą, Za tydzień poinformuję ile pieniędzy udało nam już się oddać i ile jeszcze zostanie nam do oddania.  Po uzgodnieniach z PRE ustaliliśmy, że w tym roku skoncentrujemy się na wykończeniu wieży kościoła i na instalacji dzwonów. Jeżeli warunki finansowe pozwolą to może uda się zrobić prace instalatorskie wewnątrz świątyni. Wszystko zależy od ofiarności naszych parafian i sympatyków naszej parafii.

10 W minioną środę odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej podczas której  ustaliliśmy, że w sobotę 10 czerwca nasza parafia będzie przeżywać „Dzień Wspólnot Parafialnych”. To trochę inna forma wcześniejszych „Parafiad”. W tym samym dniu wieczorem odbędzie się przegląd zespołów śpiewaczych, chórów, zespołów i scholii działających przy innych parafii.

11 W tym tygodniu od środy do piątku prowadzę rekolekcje dla  młodzieży gimnazjalnej i licealnej w Pabianicach w parafii p.w. św. Maksymiliana. A w niedzielę za tydzień w tej samej parafii rozpoczynam rekolekcje dla dzieci ze SP oraz dla ogółu wiernych. Rekolekcje potrwają do środy 5 kwietnia. Następnego dnia rozpoczną się rekolekcje w naszej parafii. Przypomnę, że prowadzić je będzie ks. Kan. Bogusław Jargan, proboszcz parafii  sw. Rodziny w Łodzi na Retkini. W przyszłą niedzielę będzie podany dokładny program rekolekcji. Już dziś proszę o modlitwę w mojej intencji na czas rekolekcji w Pabianicach jak i za naszego księdza rekolekcjonistę.

11 Gazety i intencje.