1 Dziś w całej Polsce przeżywamy tzw. „Święto Dziękczynienia” za dar wolności naszej ojczyzny. Po kadej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.

2 Przypominam, że nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii w niedzielę sprawowane są o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.

3 W poniedziałek w świetlicy „Pod Kasztanami” o godz. 18.00, próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”, a o godz. 20.00 próba „Dysonansu”.

4 We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. podczas której ks. Arcybiskup Grzegorz Kardynał Ryś udzieli sakramentu bierzmowania jedenaściorgu młodzieży z naszej parafii.

5 W tym tygodniu przypada I – czwartek miesiąca i jednocześnie  zakończenie „Oktawy Bożego Ciała” , po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach nabożeństwa czerwcowego odbędzie się procesja eucharystyczna wokół polowego różańca. Bardzo proszę o liczne uczestnictwo w tej procesji, po której odbędzie się obrzęd poświecenia wianków.

6 W piątek w liturgii przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji na I – piątek miesiąca do południa udam się z komunią św. pod wskazane najpóźniej do czwartku adresy. Spowiedź pierwszo piątkowa o godz. 17.30, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. i nabożeństwo ku czci NSJ.

7 W sobotę w liturgii wspominamy Niepokalane Serce NMP. Msza św. tradycyjnie o godz. 9.00.

8 Za tydzień z racji na drugą niedzielę miesiąca zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza”.

9 W ubiegłą niedzielę zapowiedziałem, że podam więcej szczegółów na temat październikowej samolotowej pielgrzymki do Medjugorie. Na stoliku z gazetami są małe ulotki z informacjami o tej pielgrzymce, szczegóły pielgrzymki są również na  tablicy ogłoszeń przed kościołem. W związku z rezerwacją biletów lotniczych zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane do 20 czerwca. Przy zapisie będzie obowiązywała zaliczka 800 zł. U mnie można zapisywać się do 12.06, a później albo u ks. Roberta Batolika w Starych Skoszewach, albo bezpośrednio w biurze turystycznym „Wilejka”, które jest organizatorem pielgrzymki do Medjugorie                                                     w dniach 06 – 11.10. 2024.

10 Tak jak, wcześniej zapowiadałem, że w poniedziałek 10.06 o godz. 12.00, w naszym kościele zostanie oprawiona Msza św. z okazji 35 rocznicy święceń, rocznika 1989. Prawdopodobnie tej uroczystości przewodniczyć będzie Arcybiskup senior Władysław Ziółek ( jeśli pozwoli na to stan zdrowia ks. Arcybiskupa), a okolicznościowe kazanie wygłosi ks. dr Piotr Przesmycki SDB, który przez wiele lat posługiwał w naszej parafii jako pomoc duszpasterska. W swoim imieniu i moich kursowych kolegów gorąco na tę uroczystość zapraszam.