1.    W pierwsze i drugie święto porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
2.    Dziś z racji na święta nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30
3.    We wtorek po świętach przypada święto św. Jana Ap. Z racji na oktawę świat Bożego Narodzenia, nie będzie porannej Mszy św. o godz. 6.30. W tym dniu podczas Mszy o godz. 18.00 tradycyjnie poświecimy wino miłości św. Jana apostoła. Zgodnie z naszą parafialną tradycją do kaplicy przynosimy dwie butelki wina mszalnego, jedną składamy w darze dla parafii do celów liturgicznych, a drugą butelkę poświęconego wina zanosimy do domu aby podzielić się winem miłości z naszymi bliskimi.
4.    W środę w liturgii -  święto Świętych Młodzianków męczenników.
5.    W tym roku w piątek w oktawie Bożego Narodzenia w liturgii obchodzimy Święto św. Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa. Ponieważ tylko uroczystość znosi post, a zatem w tym dniu  obowiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
6.    W sobotę ostatni dzień Starego Roku. Msza św. o godz. 9.00 połączona będzie z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym. Będzie to też okazja do podsumowania 2022 roku. Będzie  to jedyna Msza św. w sylwestra.
7.    Chętnych do udziału w sylwestrowej edycji pieszego rajdu „Tour de Kalonka”  zapraszam do kaplicy o 21.00. Nasz rajd wokół Kalonki rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, a zakończymy w Owczarni gdzie będzie czekał gorący bigos. Zapisy na rajd przyjmuję od dziś do czwartku po Mszy św. Wpisowe w tym roku wynosi 30 zł.
8.    W Nowy Rok porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na noworoczny koncert piosenki rozrywkowej w wykonaniu „Fortepianowego tria, bez fortepianu”. To muzyczny projekt dyrygenta naszego męskiego chóru „Dysonans” Kamila Gruszczyńskiego z przyjaciółmi. Podczas koncertu możemy się spodziewać niespodzianek. Koncert nie jest limitowany, ale jak zwykle na koniec będą zbierane ofiary na potrzeby naszej parafii. Gorąco zapraszam.
9.    Już dziś chciałem poinformować, że jeżeli wszystko dobrze się ułoży, mam na myśli stan mojego zdrowia, to wizyta duszpasterska zwana „kolędą”, rozpocznie się dopiero w poniedziałek po uroczystości Objawienia Pańskiego, potocznie zwanej świętem Trzech Króli, czyli 09.01.  Przy okazji chciałbym zapowiedzieć OTK. Po przerwie spowodowanej pandemią, wracamy do orszakowej formuły przemarszu do Plichtowa. O szczegółach powiem więcej za tydzień.
10.    Na koniec gorące podziękowania wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie i przygotowali świąteczny wystrój naszej Kaplicy. Szczególne podziękowania składam  paniom Elą, Krzemińskiej i Szcześniak, Halinie Janeczek z wnuczkiem Olkiem, Panu Krzysztofowi Łukaszewiczowi Wiczewskiemu, Henrykowi Stróżkowi oraz Maciejowi Klepczyńskiemu. Dziękuję również pp. Kubiakom z Dąbrówki za ofiarowanie parafii pięknych choinek.  Niech Bóg wszystkim błogosławi.