1 Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00

2 We wtorek wspomnienie św. Jana Ewangelisty. O godz. 18.00  Msza św. z poświeceniem wina. W tym dniu można podarować wino mszalne do celów liturgicznych na rzecz naszej parafii.

3 W środę wspomnienie św. św. Młodzianków męczenników z Betlejem. W tym dniu modlić się będziemy w obronie życia.

4 W piątek święto św. Rodziny z Nazaretu. W tym dniu na Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszam całe rodziny. A szczególnie zapraszam do wspólnej modlitwy Domowy Kościół i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Oktawa Bożego Narodzenia nie znosi piątkowego postu od pokarmów mięsnych.

5 W sobotę wspomnienie św. papieża Sylwestra. Msza i nabożeństwo na zakończenie roku odprawione zostaną o godz. 18.00.

6 Przypominam, że sylwestrowy rajd „Tour de Kalonka” odbędzie się w wieczór sylwestrowy, początek o godz. 21.00. Zapisy przyjmuję do czwartku w zakrystii po Mszy św. wraz z wpisowym w wysokości 20 zł.

7 Już za nie całe dwa tygodnie, a dokładnie 6 stycznia nasza parafia uczestniczyć będzie w Orszaku Trzech Króli. Tak jak już wspominałem, w tym roku Orszak jest organizowany wspólnie przez trzy parafie; w St. Skoszewach, z Nowosolnej  oraz przez UG Nowosolna. Po Mszy św. o godz. 12.15 wyruszy z naszej parafii Orszak z jednym Królem. Nasza parafia reprezentować będzie kontynent azjatycki a dominujący kolor naszego Orszaku to kolor zielony. Tym razem finał Orszaku odbędzie się w Plichtowie gdzie Królowie z poszczególnych Orszaków złożą Jezusowi swoje dary. Potem będziemy wspólnie śpiewać kolędy wraz z góralskim zespołem znanej nam bardzo dobrze Hani Rybki. O orszaku będę mówił jeszcze w następną niedziele ale zachęcam aby już teraz pomyśleć o ciekawych strojach biblijnych, najlepsze będą nagrodzone podczas spotkania w Plichtowie. Zachęcam aby w naszym Orszaku byli obecni pasterze, aniołowie, może się też zdarzyć jakiś upadły anioł, ale bez przesady. Mile widziane królewskie stroje oraz stroje ludowe.  Natomiast zabronione w orszaku są stroje współczesnych pop kulturowych bohaterów.

8 Imieniu Parafialnego Koła Caritas bardzo dziękuję za dostarczone do kaplicy produkty długoterminowe, które zostały dostarczone do ubogich rodzin i sióstr Karmelitanek w Łodzi, które modlą się za naszą parafię.

9 W dalszym ciągu można nabyć  płyty naszego chóru „Dysonans” w cenie 30 zł. lub w pakiecie z kolędami Hani Rybki w cenie 50 zł.

10 Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę gospodarczą. Po świętach zostaną wznowione prace związane z oszkleniem naszej świątyni. Przy okazji bardzo dziękuję za wszystkie ofiary, które w tym tygodniu wpłynęły na konto budowy. Już dziś dziękuję wszystkim ofiarodawcą dzwonu. Myślę, ze konsekracji dzwonu dedykowanemu św. O. Pio, dokona nowy ordynariusz w późniejszym czasie. Dzwon św. Ojca Pio to jeden z trzech który będzie zamontowany na naszej wierzy. A zatem do wykonania pozostają dwa mniejsze         św. Jan Paweł II i św. Faustyna. Ponawiam prośbę o zbieranie złomu na dzwony lub też można pomyśleć o zbiórce makulatury. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowców wtórnych mogą zasilić konto na które zbieramy pieniądze na dzwony, niezależnie od budowy kościoła.

11 Wizytę duszpasterską zacznę po Niedzieli Chrztu Pańskiego.

12 Gazety i intencje