1.    Dziś Święto Miłosierdzia, patronalne święto Caritas. Również dziś, wierni obrządku prawosławnego i grekokatolickiego obchodzą Niedzielę Wielkanocną. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00 mieszkający na terenie naszej parafii uchodźcy z Ukrainy w raz z goszczącymi ich rodzinami spożyją świąteczne śniadanie wielkanocne. To spotkanie, będzie okazją do wspólnej modlitwy i złożenia sobie świątecznych życzeń. Przy tej okazji chciałbym podziękować wszystkim rodzinom, które otworzyły swoje drzwi dla uchodźców i tym, które pomogły w przygotowanie dzisiejszego śniadania.
2.    Jutro tj. w poniedziałek o godz. 17.00 – próba dziecięcej scholii „Boży Raba”, o godz. 17.30 próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”, a 0 godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
3.    W środę o godz. 20.00 w kaplicy polowej, odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi, które 21.05 przystąpią do I – Komunii św. Następne dwie uroczystości I – Komunii św. odbędą się 22.05. Dla tych rodziców i dzieci spotkanie odbędzie się na początku przyszłego tygodnia, ponieważ jak już wcześniej informowałem od 06 do 19 maja będę uczestniczył w pielgrzymce.
4.    W związku z moim wyjazdem już w ten piątek, czyli w ostatni piątek miesiąca a nie pierwszy, udam się z wizytą do chorych pod wskazane najpóźniej do czwartku adresy. Początek wizyt o godz. 9.00
5.    Również w najbliższy piątek w CKiE w Plichtowie odbędzie się piknik województwa łódzkiego, w którym wezmą udział działające przy naszej parafii zespoły muzyczne, ale nie znam programu tych uroczystości. Bliższe informacje można na pewno uzyskać w naszym UG.