1.    Przypominam, że jeszcze dziś  o 17.30 odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe. W dni powszednie nabożeństwo ku czci NSPJ połączone jest z Mszą św.
2.    Jutro o 17.00 próba dziecięcej scholii, o 17,30 zespołu „Magnificat”, o 20.00 chóru „Dysonans”.
3.    Również jutro z racji na 13 dzień czerwca zapraszam na kolejny wieczór Fatimski. W związku ze wspomnieniem kolejnych objawień MB Fatimskiej jutro Msza św. odprawiona zostanie o godz. 21.00 ( nie będzie Mszy o godz. 18.00 ) a po Mszy różaniec połączony z procesją światła.
4.    W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu tradycyjnie będzie odprawiona tylko jedna Msza św.  o godz. 11.00, po której, wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach tj. pierwszy ołtarz na ulicy Narcyzowej przy posesji państwa Matczuków. O pomoc w dekorowaniu ołtarza i kwiaty proszę mieszkańców Kalonki oraz Niecek, Borchówki i Dobieszkowa. Drugi ołtarz mieści się na rogu ul. Jaśminowej i Dąbrówki. O dekorację proszę mieszkańców Kalonki, Dąbrówki i Borek. Trzeci ołtarz tradycyjnie będzie przy kapliczce w Kalonce. O dekorację proszę mieszkańców Kalonki, Kopanki i Wódki. O dekorację czwartego ołtarza na froncie budującego się kościoła, proszę mieszkańców Kalonki, Bukowca i Grabiny. Bardzo proszę o udekorowanie całej trasy procesji oraz o zbiórkę ofiar na kwiaty do poszczególnych ołtarzy. Pieniądze proszę przekazać bezpośrednio osobą odpowiedzialnym za poszczególne ołtarze. Bardzo proszę o włączenie się do asysty oraz śpiewu uwielbienia Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.  Dziewczynki które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św. oraz dziewczynki które dziś przeżywają rocznicę I – Komunii św. zapraszam do sypania kwiatków podczas procesji. Zachęcam także, do zrywania kwiecia, którym tak hojnie nas w tym roku Pan obdarzył. Kwiatki przynosimy bezpośrednio na procesję.
5.    Od piątku rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała, podczas której czerwcowe nabożeństwo połączone będzie z procesją eucharystyczną wokół różańca.
6.    Po Mszy św. przyjmuję zapisy na wyjazd w przyszłą sobotę 18.06 do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach, na nocne czuwanie GMśw.OP, jako dziękczynienie za 20 lat od kanonizacji naszego Patrona.
7.    Po poniedziałkowym spotkaniu rodziców dzieci pierwszo komunijnych zapadła ostateczna decyzja, że tzw. „Biały Tydzień” rozpocznie się w pierwszą niedzielę po wakacjach, czyli 04.09.
8.    Bardzo dziękuję za ofiary złożone na dzisiejszą tzw. „tacę gospodarczą”. Już dziś choć jeszcze trwają I - Komunie św. chciałbym podziękować rodzicom, za wszystkie ofiary na rzecz naszej parafii, które złożyli rodzice dzieci komunijnych. Dziękuję również wszystkim rodzinom, które systematycznie zasilają konto budowy. W przyszłą niedzielę poinformuję jaki jest aktualny stan prac w nowym kościele i ile pieniędzy mamy jeszcze na koncie.
9.    Zapowiedzi - Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Artur Maciej Krzywański, kawaler z parafii tut. I Renata Katarzyna Sujecka, panna z parafii św. Ap. Ap. Piotra i Pawła w Białej. Zap. I