1. Zgodnie z zapowiedzią z przed tygodnia po Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na budowę polskiego kościoła w Brześciu na Białorusi.
  2. Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo czerwcowe
  3. W poniedziałek bezpośrednio po majowym nabożeństwie zapraszam na spotkanie modlitewne odnowy charyzmatycznej.  Wczorajszym koncertem zakończyliśmy sezon muzyczny. Próby dla scholii i chórów „Magnificat” i „Dysonans” rozpoczną się po wakacyjnej przerwie.
  4. We wtorek bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym odbędzie się próba sypania kwiatków dla dziewczynek I – Komunijnych i rocznicowych. Również we wtorek zapraszam wszystkich czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej na Różaniec i procesję światła. Początek o godz. 21.00. Podczas nabożeństwa zostanie poświęcona figura Matki Bożej, którą w dużej części sfinansowali uczestnicy pielgrzymki do Fatimy.
  5. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjnie w tym dniu będzie tylko jedna Msza św. o godz. 11.00, a po niej wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach tj. pierwszy ołtarz na ulicy Narcyzowej przy posesji państwa Matczuków. O pomoc w dekorowaniu ołtarza i kwiaty proszę mieszkańców Kalonki oraz Niecek, Borchówki i Dobieszkowa. Drugi ołtarz mieści się na rogu ul. Jaśminowej i Dąbrówki. O dekorację proszę mieszkańców Kalonki, Dąbrówki i Borek. Trzeci ołtarz tradycyjnie będzie przy kapliczce w Kalonce. O dekorację proszę mieszkańców Kalonki, Kopanki i Wódki. O dekorację czwartego ołtarza, przed domem parafialnym proszę mieszkańców Kalonki, Bukowca i Grabiny. Bardzo proszę o udekorowanie całej trasy procesji. Każdy z uczestników procesji Bożego Ciała otrzyma okolicznościowy śpiewnik i naklejkę. Bardzo proszę o włączenie się do śpiewu uwielbienia Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Zwracam się również do naszych parafian o zgłaszanie się do asysty parafialnej aby nasza procesja była jak najpiękniejsza. Proszę o wpisywanie się na listę. A jeżeli nie będzie chętnych to zrobimy casting przed samą procesją. W tym roku znów naszym gościem będzie mój przyjaciel ks. Zbigniew Łaś, misjonarz klaretyn obecnie pracujący na misji w Burkina Faso.
  6. Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Do następnego czwartku codziennie po Mszy św. odbywać się będą procesje na placu wokół różańca. W piątek na Mszę św. zapraszam kandydatów do bierzmowania.
  7. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom za dar serca na tzw. tacę gospodarczą. Za tydzień poinformuję o ile stopniał nasz dług w stosunku do KMAŁ.