1 Dziś w naszej Archidiecezji zbierane są ofiary do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas AŁ.

2 Podczas dzisiejszego nabożeństwa majowego, które rozpocznie się o godz. 17.30 modlić się będziemy za nasze mamy, dla żyjących o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o łaskę nieba. Maryję naszą najlepszą Matkę, jeszcze do końca maja, chcemy uczcić podczas majowych nabożeństw, które w poniedziałek, środę i czwartek będą połączone z Mszą św. a we wtorek i w piątek, spotykamy się przy kapliczkach. We wtorek u państwa Grabowiczów w Kalonce ul. Jaśminowa, a w piątek w Dąbrówce u pani Ewy Gabary. Początek naszych spotkań o godz. 20.00.

3 W poniedziałek w świetlicy „Pod Kasztanami”, próba „Magnificatu” o godz. 18.00, „Dysonansu” o godz. 20.00.

4 W środę po wieczornej Mszy św. czyli ok.  godz. 18.45 zapraszam dziewczynki, które w tym i ubiegłym roku przystąpiły do I – Komunii św. na próbę sypania kwiatków podczas czwartkowej procesji.

5 W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu tradycyjnie będzie odprawiona tylko jedna Msza św.  o godz. 11.00, po której, wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach tj. pierwszy ołtarz na ulicy Narcyzowej przy posesji państwa Matczuków. O pomoc w dekorowaniu ołtarza i kwiaty proszę mieszkańców Kalonki oraz Niecek, Borchówki i Dobieszkowa. Drugi ołtarz mieści się na rogu ul. Jaśminowej i Dąbrówki. O dekorację proszę mieszkańców Kalonki, Dąbrówki i Borek. Trzeci ołtarz tradycyjnie będzie przy kapliczce w Kalonce. O dekorację proszę mieszkańców Kalonki, Kopanki i Wódki. O dekorację czwartego ołtarza na froncie naszego kościoła, proszę mieszkańców Kalonki, Bukowca i Grabiny.  Do Przygotowania czwartego ołtarza zapraszam w środę bezpośrednio po Mszy św.  Bardzo proszę o udekorowanie całej trasy procesji oraz o zbiórkę ofiar na kwiaty do poszczególnych ołtarzy. Pieniądze proszę przekazać bezpośrednio osobą odpowiedzialnym za poszczególne ołtarze. Bardzo proszę o włączenie się do asysty oraz śpiewu uwielbienia Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Zgodnie z naszą tradycją figury Pana Jezusa oraz Matki Bożej, poniesie młodzież, która 04.06 przystąpi do sakramentu bierzmowania . Dziewczynki które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św. oraz dziewczynki które dziś przeżywają rocznicę I – Komunii św. zapraszam do sypania kwiatków podczas procesji. Proszę o zbieranie kwiatków i przyniesienie ich, bezpośrednio na procesję.

5 W piątek rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała. W liturgii w piątek obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. Na Mszę św. i procesję eucharystyczną zapraszam o godz. 18.00.

6 Również w piątek, na godz. 15.00, w imieniu KGW Kalonka, zapraszam do świetlicy „Pod Kasztanami” na „Sołecki Międzynarodowy Dzień Sąsiada”.  Szczegóły na plakatach w świetlicy.

7 W sobotę przypada „Miedzy Narodowy Dzień Dziecka”, ale to również pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli MB Fatimskiej zapraszam o godz. 9.00, na Mszę św. różaniec i 15 min. medytację. Nabożeństwo zakończy procesja eucharystyczna podczas której śpiewana będzie Litania do NSJ, z racji na rozpoczynające się czerwcowe nabożeństwa.

8 Na tablicy ogłoszeń można zapoznać się ze szczegółami pielgrzymki do Medjugorie. Więcej za tydzień.