Jeszcze dzisiaj o godz. 17.30 zapraszam ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali.

1. W poniedziałek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewne Odnowy Charyzmatycznej. A o godz. 20.00 próba chóru męskiego.
  2. w środę o godz. 9.00 zapraszam chętnych do pomocy w pracy przy instalacji Grobu Pańskiego. Przy tej okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować za wszystkie ofiary na kwiaty zbierane przez naszych wolontariuszy. Jednak dla tych, którzy chcieliby złożyć ofiarę na ten cel ponieważ wolontariusze nie zastali kogoś w domu, to po Mszy św. będzie można jeszcze złożyć swoją ofiarę do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. Od czwartku rozpoczynamy świętować obchody Triduum Paschalnego. I tak:

–  godz. 8.00 -jutrznia w naszej kaplicy

-  godz. 10.00 – Msza Krzyżma w Archikatedrze

-  godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej kaplicy

- godz. 8.00 jutrznia w naszej kaplicy

-  godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia – czyli Koronka do Bożego Miłosierdzia, oraz Droga Krzyżowa

-  godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

W sobotę - o godz. 8.00 Jutrznia

- od godz. 9.00 do 12.00 – co pół godziny – świecenie pokarmów w kaplicy

- godz. 12,30 – święcenie pokarmów w domach pod wcześniej zgłoszonymi adresami

- godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (rozpoczynamy nowenna przed Świętem Miłosierdzia  a po niej świecenie pokarmów co pół godziny do godz. 17.00.

- godz. 20.00 – WIGILIA PASCHALNA

WIEKANOC – GODZ. 6.00 -REZUREKCJA – W pierwsze święto nie będzie Mszy o godz. 9.00 a późniejsze Msze św. o godz. 11.00; 12.15 i 18.00

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze jak w każdą niedzielę.

5 Parafialne Koło Caritas dziękuje za wszystkie produkty przyniesione przez naszych parafian ale jednocześnie zwraca się za moim pośrednictwem o przynoszenie jeszcze do środy przed świętami  długoterminowych produktów żywnościowych z których będzie można zrobić świąteczne paczki dla najuboższych rodzin naszej parafii.

6 Jak może już niektórzy zauważyli, pod krużgankiem nowego kościoła są już zamontowane dwa dzwony. Tak jak wspominałem we wrześniu przed odpustem zostanie dostarczony ostatni dzwon dedykowany św. Faustynie, który będzie używany najczęściej i który będzie nam przypominał o Bożym miłosierdziu. Wszystkie trzy dzwony będą poświęcone przez nowego Metropolitę Łódzkiego 23 września, czyli w dzień odpustu. Ze względu na moją nieobecność w parafii w ubiegłą niedzielę, chciałbym dzisiaj poinformować, że na marcową tacę gospodarczą zostało zebrane 4157 zł. ale na konto KMAŁ przelałem kolejne 10 000 zł i nasz dług stopniał do 140 tys. Wszystkim naszym ofiarodawcą za dar serca składam serdeczne podziękowania. Ponieważ zaraz po świętach wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Fatimy z racji na 100 lecie objawień, w kwietniu nie będzie zbierana taca gospodarcza a od maja po sugestiach Rady Parafialnej, taca gospodarcza będzie zbierana w drugą niedzielę miesiąca.