1. Rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. Ze względu na trwającą pandemię, nie odbyły się rekolekcje wielkopostne i nie było możliwości spowiedzi. Od poniedziałku do środy Msza św. o godz. 19.30, a od 19.00 możliwość spowiedzi. Na spowiedź można również umawiać się zemną telefonicznie.
  2. Od czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalnego. I tak
  • Wielki Czwartek

godz. 8.00 -jutrznia w naszej kaplicy

godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej kaplicy z transmisją na Facebooku

  • Wielki Piątek

godz. 8.00 jutrznia w naszej kaplicy

godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia z transmisją na Facebooku – czyli Koronka do Bożego Miłosierdzia (rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia), oraz Droga Krzyżowa

godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej.

  • W sobotę

o godz. 8.00 Jutrznia

od godz. 9.00 do 12.00 – spowiedź

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

godz. 20.00 – WIGILIA PASCHALNA z transmisją na Facebooku

  • WIEKANOC – GODZ. 6.00 -REZUREKCJA z transmisją na Facebooku

W pierwsze święto nie będzie Mszy o godz. 9.00 a późniejsze Msze św. o godz. 11.00; 12.15 i 18.00

  • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze jak w każdą niedzielę. Msza św. o 12.15 z transmisją na Facebooku
  1. Zgodnie z rozporządzeniem KMAŁ w tym roku rezygnujemy z poświęcenia pokarmów w kaplicy. Obrzęd pobłogosławienia pokarmów powinien odbyć się przed śniadaniem wielkanocnym. Formułę błogosławieństwa pokarmów podaję na koniec ogłoszeń.*
  2. W związku z pandemią uroczystość Pierwszej Komunii św. przeniesiona została na pierwszą niedzielę września tj. 06.09.2020. Co do sakramentu Bierzmowania który wyznaczony jest na 03 czerwca podejmiemy decyzję w późniejszym czasie biorąc pod uwagę rozwój wypadków.
  3. Intencje na nadchodzący tydzień i Święta.

 

*Obrzędy błogosławieństw pokarmów na stół wielkanocny

 

Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.
Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.

 

Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy

 

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
Chlebie żywy który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów.
Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.
Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. W. Amen.

Nie poświęcamy pokarmów wodą święconą.