1. Dziś z racji na Uroczystość Wielkanocną, nie nabożeństwa różańcowego. Trwająca od piątku   „Nowenna” przed Świętem Miłosierdzia połączona będzie z wieczorną Mszą św.
  2. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze jak w każdą niedzielę. Podobnie jak dzisiaj „Nowenna” połączona będzie z wieczorną Mszą św.
  3. We wtorek w Oktawie Wielkanocnej nie będzie Mszy o godz. 6.30. Zapraszam na Mszę o godz. 18.00, a w sobotę zakończenie nowenny po Mszy św. o godz. 9.00.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. w imieniu naszych studentów teologii Marty i Jarosława Tulinów zapraszam na kolejne spotkanie biblijne. Szczegóły na plakacie przed wejściem do kaplicy.
  5. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, obchodzony w naszej parafii jako dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Początek jak zwykle o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, to przed ostatni dzień „Nowenny”, przed Świętem Miłosierdzia. Po koronce odbędzie się „Droga Światła”, czyli czternaście stacji podczas których spotkamy się ze Zmartwychwstałym. Później adoracja indywidualna. O 18.00 Msza św. ze szczególnym udziałem kandydatów do bierzmowania. Po Mszy w „Owczarni” spotkanie formacyjne. Na stoliku przy wejściu jest lista dla chętnych do adoracji. Zakończenie tradycyjnie o godz. 24.00.
  6. Przyszła niedziela zwana Świętem Miłosierdzia będzie okazją do przyniesienia jałmużny wielkopostnej zbieranej do pudełeczek skarbonek Caritasu, które były rozdawane na początku Wielkiego Postu. Przy tej okazji, chciałbym podziękować za ofiary zebrane dzisiaj na tzw. „tacę gospodarczą”, oraz za ofiary na budowę kościoła złożone z racji święconki. Dziękuję też 28 rodzinom, które systematycznie wspierają budowę naszego kościoła, przelewając na konto naszej parafii comiesięczne konkretne sumy pieniędzy. Dla tych rodzin które chciałyby zrobić właśnie takie stałe zlecenie, przygotowałem kartki z numerem konta i danym naszej parafii. Kartki leżą w przedsionku kaplicy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  7. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego i Triduum Paschalnego. Paniom; Joannie Miśkiewicz, Joannie Grzelak i Elżbiecie Krzemińskiej, p. Henrykowi Stróżkowi i Państwu Urszuli Maciejowi Malarskim. Szczególne podziękowania dla kobiety, która ufundowała kwiaty do „grobu pańskiego”, a zastrzegła sobie anonimowość. Tydzień temu, w Niedzielę Palmową, na kwiaty do grobu zostało zebrane ponad 1200 zł. Fundatorka przeznaczyła te pieniądze na budowę kościoła. Za ten choiny gest składam tej Pani, staropolskie Bóg zapłać. Za uświetnienie liturgii Niedzieli Palmowej oraz Triduum Paschalnego, szczególne podziękowanie składam Służbie Liturgicznej Ołtarza, żeńskiemu zespołowi wokalnemu „Magnificat” oraz męskiemu chórowi „Dysonans”.