1 Od piątku trwamy na nowennie modlitw przed uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna połączona jest z Mszą św.

2 Jeszcze dziś  o godz. 17.30 w Sanktuarium WNMP w Starych Skoszewach odbędzie się koncert 1 Łódzkiej Orkiestry Gitarowej pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, która wykona utwory Mozarta.

3 A u nas w parafii dziś z racji na III – niedzielę miesiąca o godz. 17.00 zapraszam KŻR na różaniec połączony z wymianą tajemnic, również na miesiące wakacyjne. Po różańcu ok. godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo majowe.

4  W tym tygodniu nabożeństwa majowe przy kapliczkach będą odprawione w następującym porządku: we wtorek – kapliczka u pp. Grabowiczów w Kalonce, ul. Jaśminowa,-  w środę – kapliczka u pp. Kołysko w Wódce, ul. Pszeniczna, - w piątek kapliczka u p. Ewy Gabary w Dąbrówce Górnej.  Przypominam, że spotykamy się o godz. 20.00. W pozostałe dni w tym tygodniu , nabożeństwa majowe połączone będą z Mszą św.

5  W tym tygodniu w liturgii:

- we wtorek – 23 dzień miesiąca obchodzony w naszej kaplicy jako dzień naszego Patrona. W związku z tym o godz. 18.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o uzdrowienie fizyczne i duchowe, oraz nowenna do Ducha św. i modlitwy za wstawiennictwem o. Pio.

- w środę – wspomnienie MB Wspomożycielki Wiernych.

- w piątek – wspomnienie św. Filipa Neri, pr.

6 W poniedziałek o godz. 19.00 próba przed uroczystością I – Komunii św. dla dzieci i rodziców. Obecność obowiązkowa.

7 W piątek bezpośrednio po Mszy św. czyli ok. godz. 18.30 zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania, aby omówić przygotowanie do uroczystości bierzmowania, którego naszej młodzieży udzieli ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki, w piątek 02.06 o godz. 16.30. Później ok. godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla osób, które będą prowadzić sobotnie czuwanie modlitewne w wigilię Zesłania Ducha św. Zapraszamy też wszystkich grających (oczywiście z własnymi instrumentami) i śpiewających aby przećwiczyć śpiewy na sobotni wieczór.

8 W sobotę podczas Mszy św. o godz. 9.00 dzieci pierwszo komunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne, oraz po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pojednania. Przypomnę, że I – Komunia, odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.15. A dzieci rocznicowe zapraszam w sobotę 03. 03 o godz. 9.00 na spowiedź i przygotowanie uroczystości rocznicy I – Komunii św. która odbędzie się dzień później również o godz. 12.15.

9 Również w najbliższą sobotę, ale o godz. 21.00 rozpocznie się między parafialne, modlitewne czuwanie przed uroczystością zesłania Ducha św. Gorąco zapraszam. Przypominam, że dla kandydatów do bierzmowania udział w czuwaniu jest obowiązkowe.

10 Już w najbliższą niedzielę 28.05 o godz. 18.00 w Sanktuarium w Starych Skoszewach odbędzie się jubileuszowy koncert męskiego chóru „Dysonans”.

11 Tydzień temu, na tzw. „tacę gospodarczą” został zebrane 4 385.00 zł. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom. Obecnie na naszym koncie jest 260 272.00,  + 80 tys. zł ofiarowane na wyposażenie ołtarza, co po konsultacji z PRE, pozwoli nam kontynuować prace wykończeniowe w prezbiterium nowego kościoła.