1 Dziś o godz. 12.15 czternaścioro dzieci przystąpi do I – Komunii św. W związku z przeżywanym przez komunijne tzw. „białym tygodniem” we wtorek zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 18.00.

2 Jeszcze dziś z racji na trzecią niedzielę miesiąca o godz. 17.00 zapraszam KŻR na nabożeństwo majowe połączone z wymianą tajemnic. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

3 W tym tygodniu majowe nabożeństwa przy kapliczkach odbędą się w następującym porządku:

- We wtorek w Dobieszkowie na posesji państwa Stańczyków.

- W środę przy kapliczce przed  pani Anny Działek w Kalonce, róg ul. Jaśminowej i Magnoliowej.

- W piątek przy kapliczce w Kalonce, róg ul. Marmurowej i Aksamitnej, czyli przy pizzerii.

Przypominam, że nasze spotkania rozpoczynają się o godz. 20.00.

4 Jutro w Świetlicy pod Kasztanami w Kalonce o godz. 18.00 próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.

5 W środę o godz. 16.30 spotkanie PRE.

6 W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek – drugi dzień tzw. „Zielonych Światek” czyli święto NMP Matki Kościoła

- w czwartek – święto  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i nowenna do św. o. Pio

- piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

7 W najbliższą sobotę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszam dzieci, które rok temu przystąpiły do I – Komunii św. Będzie to okazja do spowiedzi dla dzieci oraz ich rodzin, a po Mszy św. próba przed niedzielną uroczystością pierwszej rocznicy Komunii św. która będzie miała miejsce podczas Mszy św. o godz. 12.15

8 W ubiegłym tygodniu na tzw. „tacę gospodarczą” zebraliśmy 4 306.00 zł. Gorąco dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Jak widać prace wykończeniowe w naszym kościele posuwają się do przodu, jedynie dzięki ofiarności naszych parafian i sympatyków naszej parafii. W najbliższym czasie czekają nas prace zewnętrzne związane z doprowadzeniem wody oraz budowa kanalizacji, a także wykończenie schodów do kościoła. Wewnątrz od poniedziałku rozpoczną się prace związane z nagłośnieniem, oraz montażem witraży. Jednak najdroższą inwestycją będzie zakup za blisko 140 000.00 zł trzech pomp ciepła, które zostaną zamontowane w czasie wakacji, lub wczesną jesienią, tak aby nas nie zaskoczyła zima. Jeszcze raz gorąco dziękuję za finansowe wsparcie naszego wspólnego dzieła, które powstaje „ad majorem Dei gloriam” czyli na większa chwałę Bożą.

9 Podziękowanie rodzicom dzieci komunijnych, za przygotowanie dzisiejszej uroczystości I – Komunii św.

10 Za niecałe dwa tygodnie 30.05 przypada uroczystość „Bożego Ciała”, o szczegółach tej uroczystości powiem w przyszłą niedzielę.