1. Przypominam, że dziś nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 gdyż nasza parafia uczestniczyć będzie w Orszaku Trzech Króli. W tym roku Orszak jest organizowany wspólnie przez dwie parafie; w St. Skoszewach i naszą oraz przez UG Nowosolna. Po Mszy św. o godz. 12.15 wyruszy z naszej parafii Orszak z azjatyckim Królem Melchiorem. Nasza parafia reprezentować będzie kontynent azjatycki a dominujący kolor naszego Orszaku to kolor zielony. Po dojściu do Plichtowa, Królowie z poszczególnych Orszaków złożą Jezusowi swoje dary. Każdy z uczestników może liczyć na ciepłą zupę na miejscu w Plichtowie. Od godz. 15.00 rozpocznie się koncert kolęd folkowego zespołu Dikanda który w ubiegłym roku gościliśmy w naszej parafii.  Jest również gorąca prośba organizatorów aby każda parafia przyniosła ciasta. Podczas koncertu będzie zbierana kwesta na pokrycie kosztów organizacyjnych.
  2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Oto rozkład na najbliższy tydzień:

07.01 – PONIEDZIAŁEK  - BUKOWIEC UL. BUKOWA

08.01 –– WTOREK – DĄBROWA

09.01 – ŚRODA  - STARA KOPANKA (PRZY MARMUROWEJ)

10.01 –– CZWARTEK  - KOPANKA UL. BRZOZOWA, KLONOWA I ŹYTNIA

11.01 –– PIĄTEK WÓDKA DOLNA UL. PSZENICZNA (PRAWA STRONA OD AKSAMITNEJ)

12.01 – SOBOTA - WÓDKA DOLNA UL. PSZENICZNA (LEWA STRONA OD AKSAMITNEJ) ORAZ   UL. JĘCZMIENNA

Kolędę przed południem rozpoczynam od godz. 10.00, a po południu od 17.00. Przypomnę, że znakiem gotowości przyjęcia księdza jest otwarta brama albo furtka i zamknięte na czas kolędy psy. Rozkład tegorocznej kolędy wywieszony jest w przedsionku oraz na stronie internetowej www.parafiakalonka.pl

Przypominam również, że na czas kolędy Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 9.00.

1. W poniedziałek o 17.00 próba scholii dziecięcej i zespołu „Magnificat”. O godz. 20.00 próba „Dysonansu”.
  2. W przyszłą niedzielę zbierana będzie tzw. taca gospodarcza.
  3. Po Mszy św. w zakrystii przyjmuję zapisy na pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii.
  4. Ankieta dla rodzin. Szczegóły na plakacie w przedsionku.