1 Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo majowe.

2  W tym tygodniu nabożeństwa majowe przy kapliczkach będą odprawione w następującym porządku.                 W poniedziałek – krzyż w Bukowcu, we wtorek – krzyż w Borchówce, w środę – kapliczka w Dobieszkowie, w piątek – kapliczka u państwa Stańczyków, Dobieszków 22.  Przypominam, że spotykamy się o godz. 20.00. W czwartek i sobotę, nabożeństwa majowe połączone będą z Mszą św.

3  W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława bp. i m. – Głównego Patrona Polski

- w sobotę – wspomnienie NMP Fatimskiej – to 106 rocznica pierwszych objawień. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszam na fatimski różaniec. Msza w sobotę, oczywiście o godz. 9.00.

4 W środę bezpośrednio po Mszy św. tj. o godz. 18.30,  w imieniu Marty i Jarka Tulinów, zapraszam na kolejne spotkanie biblijne.

5 W przyszłą niedzielę w naszej parafii, Mszą św. o godz. 12.15 rozpocznie się dzień wspólnoty Rejonu Łódź Bałuty - Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie. Przedstawiciele Domowego Kościoła świętować u nas będą 50 rocznicę powstania Ruchu Światło – Życie, czyli założonej przez sł. b, ks. Franciszka Blachnickiego tzw. Oazy.

6 Za tydzień, w  drugą niedzielę miesiąca, zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza”.

7 Już dzisiaj chciałbym zapowiedzieć bardzo ważne wydarzenie modlitewne w naszej parafii. Otóż, w sobotę 27 maja w naszej parafii odbędzie się czuwanie modlitewne  w wigilię uroczystości Zesłania Ducha św. na które zaproszeni są przedstawiciele naszego dekanatu Strykowskiego jak również okolicznych parafii, w Starych Skoszewach czy Nowosolnej. O szczegółach powiem za dwa tygodnie.

8 Innym ważnym wydążeniem, tym razem artystycznym, będzie jubileuszowy koncert działającego od 10 lat przy naszej parafii, męskiego chóru „Dysonans”. Wspomniany koncert odbędzie się 28.05 o godz. 18.00 w Sanktuarium w Starych Skoszewach.

9 Przypominam, że I – Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 28.05 o godz. 12.15, a tydzień później, czyli 04.06 również o godz. 12.15 odbędzie się rocznica I Komunii św. dla wszystkich dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu Eucharystii. Spowiedź dzieci rocznicowych i próba przed niedzielną uroczystością w sobotę 03.06 o godz. 9.00.

10 Przypominam, że w dniach od 26 do 29 lipca nasza parafia organizuje spływ kajakowy na Czarnej Hańczy. Do końca maja czekam na zgłoszenia, przy czym liczba miejsc jest ograniczona, a zatem liczy się kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje związane ze spływem, są umieszczone na naszej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku kaplicy.