1 Jeszcze dziś  o godz. 17.30 zapraszam serdecznie na nabożeństwo Gorzkich Żali.

2 Od dzisiaj do środy włącznie, ks. Proboszcz prowadzi rekolekcje w parafii św. Maksymiliana w Pabianicach a zatem od poniedziałku do środy w naszej kaplicy nie będzie wieczornej Mszy św.

3 Jutro tj. w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na próbę naszej parafialnej scholii.  O godz. 18.30 spotkanie modlitewne Odnowy Charyzmatycznej,  a  o godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”

4 Od czwartku do soboty w naszej parafii odbędą się rekolekcje wielkopostne. A oto ich dokładny program:

W czwartek o godz. 18.00 -  Msza św. z nauką rekolekcyjną i nabożeństwo pierwszo czwartkowe. O godz. 19.30 – liturgia słowa i nauka rekolekcyjna dla zapracowanych

W piątek - o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i droga krzyżowa, jeśli pogoda dopisze to  w plenerze.  O godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną i nabożeństwo pierwszo piątkowe. Po Mszy ok. godz. 19.00 Droga Krzyżowa, a po niej ok. godz. 19.30 liturgia słowa z nauką rekolekcyjną dla zapracowanych.

W sobotę - dzień spowiedzi: Msze św. o godz. 9.00, 11,00 i 16.00.

Przypominam, że w tym roku na zakończenie rekolekcji wielkopostnych w sobotę 08.04. o godz. 18.00 w naszej kaplicy odbędzie się koncert pieśni pasyjnych pt. „ Stabat Mater Dolorosa” w wykonaniu znakomitego łódzkiego jazzmana Witolda Janiaka wraz z wokalistą Adamem Rymarzem.   Z racji na ograniczoną ilość miejsc koncert będzie biletowany. Już dziś po Mszy św. w zakrystii można odebrać zaproszenie na ten koncert w cenie 10 zł. Bilety będzie można nabyć również przed koncertem.

5 W przyszłą niedzielę rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palemek podczas każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 11.00 zadebiutuje nasze najmłodsze muzyczne dziecko, zespół wokalny działający od niedawna pod nazwą „Magnificat”. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz. 12.15. Przypominam, że przed Mszami w Niedzielę Palmową będzie można nabyć palemki zrobione przez nasze dzieci z „Kreatywnej Soboty”, pieniądze będą przeznaczone na operację oczu Mai. W ubiegłym tygodniu na ten cel zostało zebrane blisko 1000 zł.  W imieniu Mai i jej rodziców składam wszystkim ofiarodawcą wyrazy wielkiej wdzięczności.

6 W dalszym ciągu wolontariusze zaopatrzeni w listy z pieczątkami parafii będą zbierać ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.

7 W imieniu Parafialnego Koła Caritas w dalszym ciągu zwracam się z prośbą o przynoszenie do kaplicy produktów długoterminowych, które dostarczone zostaną przed świętami do ubogich rodzin z naszej parafii oraz do sióstr Karmelitanek z Łodzi. Przy tej okazji chciałbym zakomunikować, że wyjątkowo w tym roku nie będziemy rozprowadzać chlebków, baranków  oraz świec Caritas.

8 Gazety i intencje.