Jeszcze dziś o godz. 17.00, Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i jak najszybsze zakończenia wojny, a ok. godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali.
W dni powszednie, nabożeństwo różańcowe w intencji rychłego zakończenia wojny, bezpośrednio po Mszy św.
2.    W poniedziałek o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban”, o 17.30 próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”, o godz. 20.00 próba chóru męskiego „Dysonans”.
3.    W środę bezpośrednio po Mszy św. i różańcu w intencji pokoju i 15 min. adoracji, czyli ok. godz. 19.15, zapraszam przedstawicieli DRP oraz wszystkich chętnych na ostatnie spotkanie synodalne, które zakończy parafialny etap XVI Synodu Powszechnego. Podejmiemy też refleksję nad pomocą uchodźcom z Ukrainy. Osobiście wiem o trzech rodzinach z naszej parafii które goszczą u siebie kobiety z dziećmi, ale jeżeli jest więcej takich rodzin to proszę ten fakt do mnie zgłosić, gdyż w parafii jest wiele osób, które z różnych względów nie mogą przyjąć do siebie uchodźców ale chcieliby pomóc materialnie albo finansowo.
4.    Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu w naszej parafii, będą wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi karmelita bosy o. Adam Hrabia. Przez trzy dni Ojciec przybliży dla nas tajemnicę Eucharystii. A o to dokładny program rekolekcji:
Czwartek – Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji o godz. 18.00, o godz. 19.00 różaniec w intencji pokoju, a o godz. 19.30 liturgia słowa z konferencją dla zapracowanych.
Piątek –  o godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych z konferencją i sakramentem chorych. Po Mszy św. udamy się z ojcem rekolekcjonistą do chorych pod wskazane najpóźniej do czwartku adresy. O godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo drogi krzyżowej po którym rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna, a bezpośrednio po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 19.30 liturgia słowa i konferencja dla zapracowanych. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i Różaniec w intencji pokoju. O godz. 24.00 zakończenie adoracji. Na stoliku z gazetami jest lista dla osób, które będą adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Sobota – dzień pojednania. Spowiedź o godz. 9.00, 11.00 i 16.00, a bezpośrednio po spowiedzi Msza św. z nauką rekolekcyjną.
5.    Już za tydzień Niedziela Palmowa, zwana też Niedzielą Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświecenia palemek. Główne uroczystości odbędą się podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 12.15. Msza św. rozpocznie się liturgią słowa, poświeceniem palemek i procesją upamiętniającą uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
Podczas każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do symbolicznego Grobu Pańskiego.
Tak jak już wcześniej zapowiadałem w Niedzielę Palmową po każdej Mszy św. odbędzie się świąteczny kiermasz pisanek, świątecznych ozdób, świątecznych stroików oraz różnych ciekawych przedmiotów. Dochód zostanie przeznaczony na parafialny fundusz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przy okazji przypomnę, że w naszej parafii parą koordynującą wszelki działania pomocowe jest Ela i Tomek z Wódki, do których kontakt podany jest na naszej tablicy ogłoszeń w przedsionku.
6.    W ubiegły piątek 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Kościół obchodził Dzień Świętości Życia. Dziś w naszej Archidiecezji po Mszach św. są zbierane ofiary na Fundusz Ochrony Życia im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać.