1  Dziś w naszej Archidiecezji po Mszach św. są zbierane ofiary na Fundusz Ochrony Życia im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, w związku z przeżywanym wczoraj 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego,  Dniem  Świętości Życia. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać.

2 Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali.

3 W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie PRE z projektantem wnętrza naszego kościoła, o godz. 18.00 próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”, o godz. 19.45 próba chóru męskiego „Dysonans”.

4 Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu w naszej parafii, będą wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi  kapucyn o. Maciej Zinkiewicz, redaktor naczelny „Głosu Ojca Pio”. Temat rekolekcji będzie następujący: „Stać się podobnym do Chrystusa, na wzór św. o. Pio”.

A o to dokładny program rekolekcji:

Czwartek –Temat dnia: „Modlitwa”

Godz. 18.00 - Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji z konferencją.

Godz. 19.15 liturgia słowa z konferencją dla kandydatów do bierzmowania, młodzieży i studentów oraz dla osób „zapracowanych”.

Piątek – Temat dnia: „Pokora”

Godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych z konferencją i sakramentem chorych. Po Mszy św. udamy się z ojcem rekolekcjonistą do chorych pod wskazane najpóźniej do czwartku adresy.

Godz. 15.00 - nabożeństwo drogi krzyżowej.

Godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna, a bezpośrednio po Mszy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Godz. 19.30  liturgia słowa z konferencją dla kandydatów do bierzmowania, młodzieży i studentów oraz dla osób „zapracowanych”.

Sobota – dzień pojednania. Temat dnia” „O Chrystusowej i chrześcijańskiej miłości”.

Godz. 9.00, 11.00 i 16.00 możliwość spowiedzi, a bezpośrednio po spowiedzi Msza św. z konferencją.

5 Już za tydzień Niedziela Palmowa, zwana też Niedzielą Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświecenia palemek. Główne uroczystości odbędą się podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 12.15. Msza św. rozpocznie się liturgią słowa, poświeceniem palemek i procesją upamiętniającą uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

Podczas każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do symbolicznego Grobu Pańskiego.

6 Gazety i intencje