1 Jeszcze dziś z racji na trzecią niedzielę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic. O godz. 17.30  zapraszam na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali.

2 Od wczoraj trwa Nowenna w intencji ojczyzny zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W naszej parafii nowennę odprawiamy po wieczornej Mszy św. Szczegóły na plakacie w przedsionku.

3 W poniedziałek o godz. 18.00 próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”, o godz. 20.00 próba chóru męskiego „Dysonans”. Oczywiście próby odbywają się tradycyjnie w świetlicy „Pod  Kasztanami”. 

4 Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu w naszej parafii, będą wielkopostne rekolekcje,  które poprowadzi  kapucyn o. Błażej z Krakowa. A o to dokładny program rekolekcji:                                              Czwartek  - Godz. 18.00 - Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji z konferencją.                                                          Godz. 19.15 liturgia słowa z konferencją dla kandydatów do bierzmowania, młodzieży i studentów oraz dla osób „zapracowanych”.                                                                                                                                             Piątek - Godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych z konferencją i sakramentem chorych.                                          Po Mszy św. udamy się z ojcem rekolekcjonistą do chorych pod wskazane najpóźniej do czwartku adresy.                                                                                                                                                                                      Godz. 15.00 - nabożeństwo drogi krzyżowej.                                                                                                                     Godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna, a bezpośrednio po Mszy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.                                Godz. 19.30  liturgia słowa z konferencją dla kandydatów do bierzmowania, młodzieży i studentów oraz dla osób „zapracowanych”.                                                                                                                                                                      Sobota - Godz. 9.00, 11.00 i 16.00 możliwość spowiedzi, a bezpośrednio po spowiedzi Msza św. z konferencją.

5 Już za tydzień Niedziela Palmowa, zwana też Niedzielą Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświecenia palemek. Główne uroczystości odbędą się podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 12.15. Msza św. rozpocznie się liturgią słowa, poświeceniem palemek i procesją upamiętniającą uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. po Mszy św. o godz. 12.15 – zapraszam  na Wielki Koncert Pasyjny, podczas którego, oprócz naszych zespołów czyli Magnificatu i Dysonansu, wystąpią również Byszewianie oraz poeta Witold Smętkiewicz. Mam nadzieję, że w Niedzielę Palmową, która rozpoczyna w liturgii tzw. Wielki Tydzień będziemy mogli odprawiać Msze św. w nowym kościele. Na dzisiaj wydaje się to niemożliwe, albo graniczące z cudem. Ale przecież my wierzymy w cuda. Czasami jednak trzeba Panu Bogu trochę pomóc. I dlatego zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w przeniesieniu sprzętów liturgicznych z kaplicy do kościoła w sobotę po ostatniej Mszy rekolekcyjnej tj. ok. 17.30. Mamy już duże doświadczenie w tej dziedzinie i jak mogliśmy się przekonać w 20 – 30 osób zajmuje to 45 min. Bardzo bym chciał, aby to już była nasza ostatnia przeprowadzka.

6 Po Mszy św. można  nabywać wielkanocne świece. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na wsparcie działań PKC. Można również zapisywać się na pielgrzymki o których wspominałem w ubiegłym tygodniu, czyli na pielgrzymkę 01-02.05 do Gietrzwałdu, koszt ok. 500 zł, przy zapisie zaliczka 200 zł oraz do Wilna z chórem „Dysonans” w dniach 17-20.07, orientacyjny koszt 1200 zł i 15 euro. Zapisując się na tę pielgrzymkę, wpłacamy 400 zł zaliczki. Szczegóły na plakacie w przedsionku pod „Ogłoszeniami Parafialnymi”.

7 W ubiegłą niedzielę na tzw. „tacę gospodarczą” zostało zebrane 5 163.00 zł. To suma, która dorównuje ofiarom zbieranym przed pandemią. Bardzo dziękuję ofiarodawcom i tym wszystkim, którzy w różny sposób wspierają budowę naszego kościoła.

8 Przez najbliższe dwie niedziele będą zbierane ofiary na kwiaty do symbolicznego grobu Pana Jezusa. Pudełko na kwiaty leży na stoliku z gazetami