1. Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo majowe.
  2. W tym tygodniu nabożeństwa majowe przy kapliczkach będą odprawione w następującym porządku: we wtorek – kapliczka przed posesją p. Pelagii Stróżek w Borchówce przy asfalcie, w środę – kapliczka w Kalonce u pani Ani Działek, róg ul. Magnoliowej i Jaśminowej, Przypominam, że spotykamy się o godz. 20.00. W pozostałe dni w tym tygodniu , nabożeństwa majowe połączone będą z Mszą św. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby zaprosić do siebie na majowe nabożeństwo to czekam do piątku na zgłoszenie.
  3. W tym tygodniu w liturgii: - we wtorek – uroczystość św. Andrzeja Boboli pr. i m. – Patrona Polski.
  4. W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie PRE, a we wtorek o godz. 18.00 spotkanie PRD. Tradycyjnie rozpoczniemy nasze spotkanie w kaplicy 15 minutową adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. Przypominam, że już za dwa tygodnie, w sobotę 27 maja w naszej parafii odbędzie się między parafialne czuwanie modlitewne w wigilię uroczystości Zesłania Ducha św. A już od piątku rozpoczynamy nowennę przed tą Uroczystością. Nowenna będzie połączona z Mszą św.
  6. Innym ważnym wydążeniem, tym razem artystycznym, będzie jubileuszowy koncert działającego od 10 lat przy naszej parafii, męskiego chóru „Dysonans”. Wspomniany koncert odbędzie się 28.05 o godz. 18.00 w Sanktuarium w Starych Skoszewach.
  7. Przypominam, że I – Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 28.05 o godz. 12.15, a tydzień później, czyli 04.06 również o godz. 12.15 odbędzie się rocznica I Komunii św. dla wszystkich dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu Eucharystii. Spowiedź dzieci rocznicowych i próba przed niedzielną uroczystością w sobotę 03.06 o godz. 9.00.
  8. Wczoraj zakończyłem zapisy na Pierwszy Parafialny Spływ Kajakowy, który odbędzie się w ostatnim tygodniu lipca.
  9. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tzw. „tacę gospodarczą” i za przelewy na konto budowy kościoła. Za tydzień poinformuję o aktualnym stanie konta i o najbliższych pracach związanych z wykończeniem naszej świątyni.