1 Przypominam, że w naszej parafii w niedziele nabożeństwa majowe odprawiane będą o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. oczywiście jeśli nie będziemy spotykać się pod kapliczkami lub przydrożnymi krzyżami na terenie naszej parafii. Otóż taka okoliczność będzie miała miejsce już w tym tygodniu we wtorek – spotykamy się przy krzyżu w Bukowcu, a w środę –przy  krzyżu w Borchówce,  Przypominam, że poza kościołem na nabożeństwach majowych spotykamy się o godz. 20.00.

2 Jutro w Świetlicy pod Kasztanami w Kalonce o godz. 18.00 próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.

3 W środę o godz. 16.30 chciałbym się spotkać z PRE.

4 W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek – święto św. św. App. Filipa i Jakuba

- w środę – uroczystość św. Stanisława bp. i m. jednego z Głównych Patronów Polski

- W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, przeżywany jako dzień miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Początek o godź,15,00, a zakończenie adoracji błogosławieństwem NS o godz. 23.00. Na stoliku z gazetami jest wyłożona lista do adoracji. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha św. która będzie połączona z Mszą św. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania.

5 W przyszłą niedzielę będzie zbierana tzw. „taca gospodarcza”.

6 Już dziś chciałbym zaanonsować najważniejsze wydarzenia, które odbędą się w maju w naszej parafii.

- W sobotę 18.05 o godz. 17.30, męski chór „Dysonans” zaprasza na „II Chóralną Wiosnę na Wzniesieniach”. Koncert odbędzie się w naszym kościele, a oprócz „Dysonansu”, będzie można usłyszeć utwory muzyczne wykonane przez zespół „Byszewianie” oraz zespół wokalny „VOXELLENCE” z Łodzi. Wstęp wolny.

- W niedzielę 19.05 o godz. 12.15 uroczystość I – Komunii św. a w następna niedziele, czyli 26 maja, o godz. 12.15 rocznica I – Komunii św.

- W sobotę 01.06 planowana jest PARAFIADA, czyli parafialny piknik z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. O szczegółach powiem za tydzień.

- We wtorek 04.06 o godz. 18.00 ks. Arcybiskup Grzegorz Kardynał Ryś udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

- W poniedziałek 10.06 o godz. 12.00 odbędzie się w naszym kościele Msza św. z okazji 35 rocznicy święceń  kapłańskich rocznika ks. Proboszcza, czyli księży wyświeconych 10.06.1989 roku.

7 Na koniec gorące podziękowania p. Ewie Marciniak, która w dniach 1-2.05 zorganizowała wspaniałą pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Olsztyna. Bóg zapłać i liczymy na kolejne propozycje pielgrzymek

8. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszła śp. Janina Goss. Pogrzeb w Starych Skoszewach we wtorek o godz. 15.00.