1 Pozwólcie moi drodzy, że na początku ogłoszeń wyrażę moją bezgraniczną wdzięczność wszystkim paniom i panom, dzięki którym możemy od dziś sprawować świętą liturgię w nowym kościele. W tak zwanym między czasie będą jeszcze trały prace wykończeniowe, ale zasadniczo chciałbym aby Msze św. i inne nabożeństwa odbywały się już tutaj. Wszystkim dzięki którzy pomogli Panu Bogu w tym „cudzie” jeszcze raz składam gorące podziękowania.

1. Jeszcze dziś po Mszy św. o godz. 12.15, czyli ok. godz. !3.15 zapraszam na Wieli Koncert Pasyjny, który jest „wielki” min. ze względu na rozpoczynający się dziś Wielki Tydzień. Wystąpią gościnnie: poeta Witold Smętkiewicz oraz zespół „Byszewianie” oraz nasz żeński zespół wokalny „Magnificat” i męski chór „Dysonans”. Również dziś o godz. 17.30 zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali.

3 W poniedziałek o godz. 18.00 próba zespołu „Magnificat”. A o godz. 20.00 próba chóru męskiego. Próby odbywają się w świetlicy w Kalonce.

4 W środę o godz. 9.00 zapraszam chętnych do ubierania Grobu Pańskiego.

5  Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne.

I tak:

–  godz. 8.00 -jutrznia

-  godz. 10.00 – Msza Krzyżma w

-  godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

- godz. 8.00 jutrznia

-  godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia – czyli Koronka oraz Droga Krzyżowa. Rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia.

-  godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

W sobotę - o godz. 8.00 Jutrznia

- od godz. 9.00 do 13.00 – co pół godziny – świecenie pokarmów w kaplicy

- godz. 15.00 – Koronka - drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia,  a po niej świecenie pokarmów co pół godziny do godz. 17.00.

Wielka Sobota- godz. 21.00 -  WIGILIA PASCHALNA  zakończona Procesją Rezurekcyjną

Uwaga!!! Od tego roku w Niedzielę Wielkanocną nie będzie Procesji Rezurekcyjnej o godz. 6.00

W pierwsze i drugie  Święto Msze św. - jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.00; 11.00; 12.15 i 18.00.W Wielkanoc nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.

5  Bezpośrednio po Mszy św. będzie można  złożyć swoją ofiarę do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz nabyć „Świece Caritas” na nasz wielkanocny stół w cenie 15 zł, wspierając w ten sposób dzieła charytatywne naszego Parafialnego Koła Caritas. Można też w dalszym ciągu zapisywać się na dwudniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu oraz ewentualnie na rezerwową listę pielgrzymów do Wilna.