1.    Jeszcze dziś z racji na III niedzielę miesiąca o godz. 17.00 zapraszam członków KŻR na spotkanie formacyjne połączone z wymianą tajemnic. A o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju na Ukrainie.
2.    W tym tygodniu w liturgii:
-  we wtorek – święto katedry św. Piotra
- w środę – wspomnienie św. Polikarpa, bp i m. To również 23 dzień miesiąca obchodzony w naszej parafii jako dzień naszego Patrona. Msza o uzdrowienie fizyczne i duchowe o godz. 18.00. Po Mszy nowenna do św. Ojca Pio.
3.    Po Mszy św. w zakrystii czekam na zgłoszenia swojego udziału w jubileuszowej pielgrzymce do Rzymu. Przypominam, że odbędzie się ona w dniach 26 – 30.04.2022. Zachęcam do zapisywania się do końca lutego.
4.    W ubiegłym tygodniu na tzw. „tacę gospodarczą” zostało zebrane 2879 zł. Wszystkim ofiarodawcom oraz naszym parafianom, którzy systematycznie dokonują comiesięczny przelew na konto parafii składam staropolskie Bóg zapłać. Przy tej okazji chciałbym poinformować, że w tym roku wraz   o. Mirosławem, odwiedziliśmy 40% rodzin naszej parafii w ramach wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, to jest 15% mniej niż przed pandemią. Konsekwentnie wchodziliśmy tylko do domów gdzie była otwarta brama albo furtka. Chciałbym bardzo gorąco podziękować za ofiary, które złożyły odwiedzane przez nas rodziny. W sumie konto naszej parafii wzrosło o 48 750.00 zł. Pozostając przy sprawach budowlanych, to tak jak wspominałem, w ostatnim czasie zostały wydatkowane pieniądze na zakup materiału na posadzkę, wykonanie pomieszczeń pod wentylatorownię i kotłownię, demontaż okablowania oraz zapłata za projekty zamienne, oraz zaliczka na materiały elektryczne, w sumie na kwotę blisko 266 tys. Obecnie na koncie naszej parafii jest 454 289.00 zł. W raz z PRE wybraliśmy firmę, która wykona prace elektryczne. Prace rozpoczną się na początku marca. W tym roku planujemy również wykonać pozostałe prace instalacyjne oraz wykonać wewnętrzne tynkowanie naszego kościoła. A jeśli pozwolą na to pozyskane fundusze również położenie posadzki. Takie są plany. A jaka będzie przyszłość? Bóg raczy wiedzieć. Żyjemy w tak niepewnych czasach, że planowanie czegokolwiek, graniczy z rozmieszaniem Pana Boga. Dlatego gorąco proszę przede wszystkim o modlitwę o pokój na świecie. Aby nie doszło do inwazji Rosji i Białorusi na Ukrainę, co niechybnie wywoła     III Wojnę Światową. Objawiająca się od 1981 roku MB w Medziugorie, jako Królowa Pokoju prosi nas o nawrócenie, post, pokutę i modlitwę w intencji pokoju na świecie. Tak jak wszystkie również i te objawienia mają charakter warunkowy. Jeśli spełnimy prośby MB, wojny nie będzie.
5.    W piątek na naszym cmentarzu pochowaliśmy śp. Stanisławę Królak, lat 91. W jej intencji odmówmy modlitwę za zmarłych. Wieczny odpoczynek...