1 Jeszcze dziś o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo różańcowe.

2 Jutro tj. w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na próbę naszej parafialnej scholii.

3 Ze względu na nagrania kolejnej płyty, męskiego chóru „Dysonans”  jutro wieczorna  Msza św. odprawiona będzie o godz. 17.00.

4 Kończy się karnawał i już w tym tygodniu w środę popielcową rozpoczynamy 40 dniowy post, który ma nas przygotować na świata Wielkanocne. Przypominam, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy tzn. powstrzymanie się od jedzenia mięsa oraz ilościowy tzn. jeden posiłek w ciągu dnia do syta. W tym dniu w naszej kaplicy zostaną odprawione dwie Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, o godz. 9.00 i 18.00. Przypomnę, że pierwszy marca to również Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

5 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą z Mszą św. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam liturgiczną służbę ołtarza na comiesięczne skupienie. W piątek przed południem udam się do chorych pod wskazane adresy. O godz. 15.00 pierwsze nabożeństwo drogi krzyżowej. O 17.30 spowiedź pierwszo piątkowa, a po wieczornej Mszy św. droga krzyżowa dla ogółu wiernych. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 różaniec i pierwszo sobotnia medytacja.

6  W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne zajęcia kreatywności dla dzieci.

7 W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali.

Chciałbym raz jeszcze podziękować organizatorom i uczestnikom naszego balu karnawałowego. W tym roku udało się zebrać blisko 13 tys. zł na dzwon Jana Pawła II. Dzięki sprzedaży płyty męskiego chóru „Dysonans” na dzwon zebraliśmy blisko 5 tys. zł. Dziękuję też za wszystkie inne ofiary na dzwony. Jeżeli wszystko dobrze się ułoży to już dwa dzwony św. Ojca Pio                                         i św. Jana Pawła II zabrzmią podczas rezurekcji oznajmiając zmartwychwstanie Chrystusa. Ostatni dzwon dedykowany św. Faustynie chciałbym aby był gotowy na odpust czyli na 23 września. Mam nadzieję, że do tego czasu uda się zebrać całą sumę na dzwony, konstrukcję oraz mechanizm napędowy. To razem koszt 37 tys. zł.

8 Gazety i intencje