1.    W związku z agresją Putinowskiej Rosji na Ukrainę chcemy odpowiedzieć modlitewnym szturmem do Nieba za wstawiennictwem Królowej Pokoju, która objawia się w Mediugorie od 1981 roku. W dniu 25.02 Matka Boża pozostawiła następujące orędzie:
 „ Drogie dzieci! Jestem z wami i razem się modlimy. Pomóżcie mi, dzieci, modląc się, aby szatan nie zwyciężył. Jego moc śmierci, nienawiści i strachu nawiedziła Ziemię. Dlatego, dzieci, powróćcie do Boga i modlitwy, postu i wyrzeczenia za wszystkich, którzy są deptani, biedni i nie mają głosu na tym świecie bez Boga. Dzieci, jeśli nie powrócicie do Boga i Jego przykazań, nie macie przyszłości. Dlatego wysłał mnie, abym was prowadziła. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.
Na czas wojny chciałbym was wszystkich prosić o gorącą modlitwę, szczególnie modlitwę różańcową. Dziś  o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. zapraszam na nabożeństwo różańcowe w intencji, zakończenia wojny i pokoju na Ukrainie.
Wszyscy boleśnie przeżywamy wojnę na Ukrainie. Nasza parafia jest w bezpośredniej łączności z ks. biskupem Witalijem Skomarowskim, ordynariuszem katolickiej diecezji w Łucku. Dlatego chcemy zorganizować pomoc dla rodzin tamtejszej diecezji. Bardzo prosimy, aby osoby pragnące wspomóc naszych braci Ukraińców przygotowały w najbliższych dniach paczkę żywnościową, zapakowaną w pudło tekturowe. Niech znajda się w nim trwałe produkty żywnościowe: kasza, ryż mąka konserwy, czekolady…, oraz środki czystości. Dołączmy do niej osobisty list zawierający słowa wsparcia i zapewnienia o naszej modlitwie. Tak przygotowane paczki trafią w całości do Łucka, a stamtąd do poszczególnych rodzin na terenie całej diecezji. Przygotujmy te paczki tak, jak sami chcielibyśmy podobną paczkę, w podobnych okolicznościach otrzymać. Przynieśmy je do kościoła w najbliższych dniach, najpóźniej do przyszłej niedzieli włącznie.
Jest też wiele innych inicjatyw, które docierają do mnie od naszych parafian i nie tylko. Niech na czas wojny tablica ogłoszeń w otwartym 24 h. przedsionku, będzie miejscem umieszczania sprawdzonych inicjatyw na rzecz pomocy Ukraińcom tam na miejscu, a także uchodźcom wojennym.
2.    W tym tygodniu w liturgii:
- w środę – tzw. „Popielec”. W tym dniu zostaną odprawione dwie Msze św. o godz. 9.00 i 18.00, podczas których nastąpi pokutny obrzęd posypania głów popiołem. W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży oraz wszystkich wiernych Archidiecezji Łódzkiej, aby Środa Popielcowa była obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.  Proszę także, aby zebrane tego dnia ofiary na tacę były przeznaczone  na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
- w piątek – święto św. Kazimierza Królewicza
3.    W tym tygodniu przypada I – czwartek, piątek i I – sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą z Mszą św. W piątek przed południem udam się z komunią św. do chorych. Ponadto w piątek zostaną odprawione dwa nabożeństwa Grogi Krzyżowej, o godz. 15.00 i po Mszy św. o godz. 18.00.
4.    W przyszłą niedzielę różaniec w intencji Ukrainy o godz. 17.00, a o godz. 17.30 nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali.
5.    Dziś jest ostatni dzień aby zgłosić swój udział w jubileuszowej pielgrzymce do Rzymu. Przypominam, że samolotowa pielgrzymka odbędzie się w dniach 26 – 30.04.2022. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
6.    W piątek na katolickim cmentarzu w Pabianicach pochowaliśmy naszego parafianina z Kalonki śp. Jerzego Czakerta, lat 88. W jej intencji odmówmy modlitwę za zmarłych. Wieczny odpoczynek...