1 Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2 Rozpoczęły się wakacje. Przypominam, że w miesiącu lipcu i sierpniu, zasadniczo odwołane są wszelkie spotkania grup parafialnych oraz dodatkowe nabożeństwa. W niedziele Msza św. przed południem sprawowana będzie o godz. 9.00 i 11.00 oraz  wieczorem o godz.19.00. W dni powszednie Msze św. sprawowane będą  w poniedziałek, środę, czwartek i piątek  o godz. 19,00. We wtorek o 6.30 a w sobotę o 9.00.

3 W tym tygodniu w liturgii:

- w środę – święto Tomasza, ap.

- w sobotę – wspomnienie św. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

4 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą z Mszą św. W piątek przed południem udam się z Komunią św. do chorych, pod wskazane najpóźniej do czwartku, adresy.

5 Jutro zostaną zakupione samolotowe bilety na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 06 – 11.10. 2024. Są jeszcze cztery wolne miejsca. Bardzo gorąco zachęcam do udziału w tej pielgrzymce, do bardzo wyjątkowego miejsca, bo choć oficjalnie Kościół jeszcze nie stwierdził autentyczności objawień Matki Bożej, to jednak dzieła, które powstały w Medjugorie od 1981 roku, dobitnie świadczą o nadprzyrodzonej interwencji Pana Boga, w myśl jezusowego powiedzenia, że poznacie ich po owocach. Szczegóły pielgrzymki można znaleźć na tablicy ogłoszeń i nawet jeszcze dziś lub jutro z samego rana zgłosić swój udział w pielgrzymce.

6 Dziękuję ks. Eugeniuszowi za posługę duszpasterską podczas mojej nieobecności, ale szczególnie gorąco chciałbym podziękować wszystkim, którzy w tym czasie zaopiekowali się moimi rodzicami. Moją wdzięczność zamieniam w nieustanną modlitwę o Boże błogosławieństwo dla tych, którzy otworzyli swoje serca i poświecili swój czas, czyniąc wiele bezinteresownego dobra.

7 Gazety i intencje

8 W minionym tygodniu na naszym parafialnym cmentarzy pochowaliśmy śp. Władysława Kowalskiego, lat 71 z Kalonki. Pomódlmy się w jego intencji…