1 Przypominam, że w miesiącu lipcu i sierpniu, zasadniczo odwołane są wszelkie spotkania grup parafialnych oraz dodatkowe nabożeństwa. W niedziele Msza św. przed południem sprawowana będzie o godz. 9.00 i 11.00 oraz  wieczorem o godz.19.00. W dni powszednie Msze św. sprawowane będą  w poniedziałek, środę, czwartek i piątek  o godz. 19,00. We wtorek o 6.30 a w sobotę o 9.00.

2 W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, pr.

- w czwartek – święto św. Benedykta, op. Patrona Europy

- w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i m.

- w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników

3 W środę o godz. 16.30 chciałbym się spotkać z PRE.

4 Za tydzień z racji na drugą niedzielę miesiąca, zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza”.

5 Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 06 – 11.10. 2024. Wszystkie informacje dotyczące pielgrzymki wywieszone są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

6 Zapowiedzi:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dariusz Wojciech Gmosiński, kawaler z parafii Opatrzności Bożej w Łodzi oraz Hanna Witczak, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

7 Chciałbym zwrócić uwagę, że ostatnio dochodzi do coraz częstszych kradzieży. Również z parafialnego garażu skradziono w minionym tygodniu dwie akumulatorowe podkoszarki i kosę spalinową. Szczególnie w czasie urlopów warto zatem, zwracać uwagę na to co dzieje się w naszej okolicy i zachować wzmożoną czujność.

8 Na drzwiach naszego kościoła zostały powieszone plakaty informujące o konieczności odpowiedniego ubioru w miejscu kultu. Bardzo proszę uczestników liturgii o dostosowanie się do kulturowych standardów i stosownego zachowania w kościele.