1. Jeszcze dziś z racji na 13-ty dzień miesiąca, w 100 rocznicę objawień Fatimskich zapraszam gorąco do udziału w Wieczorze Fatimskim. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 19.00 w naszej kaplicy odmówimy różaniec a po nim odbędzie się procesja światła wraz z figurą MB Fatimskiej. Przypominam o zabraniu świec lub lampionów.
  2. Bardzo dziękuję za złożone dzisiaj na tzw. „tacę gospodarczą” ofiary. Za tydzień poinformuję ile pieniędzy udało nam się oddać KMAŁ. Przy tej okazji tak jak tydzień temu, chciałbym podziękować za wszystkie ofiary które systematycznie wpływają na konto parafii oraz do mnie indywidualnie. Tak jak wspominałem już tydzień temu, dzięki tym wpłatom będziemy mogli sfinansować w najbliższym czasie wykończenie wieży w naszej świątyni. Wstępny koszt to kwota blisko 100 000 PLN. Już w tym tygodniu (po 15 sierpnia) konstrukcja zwieńczenia wieży kościoła trafi na plac przed świątynią. Chciałbym też przy tej okazji podziękować za wykoszenie chwastów wokół nowego kościoła
    • w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, prezbitera i męczennika
    • we wtorek – uroczystość WNMP – w tym dniu w naszej parafii tradycyjnie zostanie odprawiona tylko jedna Msza św. o godz. 9.00. Bezpośrednio po tej Mszy św. tj. ok. godz. 10.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium MB w Starych Skoszewach aby włączyć się w centralne obchody odpustowe o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam wszystkich naszych parafian do udziału w pielgrzymce. Powrót z pielgrzymki indywidualny. Przypomnę, że w tym dniu nie będzie w naszej kaplicy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
    • w czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
  4. W przyszłą niedzielę zbierana będzie ofiara do puszek na budowę Centrum Studiów JP II w Łodzi.
  5. Nasze PK Caritas oczekuje na jak najszybsze dostarczenie „Tornistrów pełnych uśmiechów” aby dotarły one do potrzebujących dzieci jeszcze przed 01.09. Tornistry można przynosić zawsze po Mszy św.