1. Jutro tj. w poniedziałek o godz. 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie przed tegoroczną edycją „Tour de Kalonki”. Zapraszam również nowe osoby, które chciałyby włączyć się do grupy organizatorów Rajdu.O godz. 21.00 zapraszam na Fatimski różaniec i procesję światła.

- we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe

- w środę – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominam, że w naszej parafii w tym dniu zostanie odprawiona tylko jedna Msza św. o godz. 9.00. Bezpośrednio po Mszy tj. ok. godz. 10.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Starych Skoszewach gdzie uczestniczyć będziemy we Mszy św. odpustowej o godz. 12.00. Gorąco zapraszam do licznego udziału zarówno w pielgrzymce jak i w uroczystościach odpustowych.

- w piątek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera

1. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi.
  2. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Napełnieni Duchem Świętym. Zapisy rozpoczną się 13 sierpniai trwać będą codziennie oprócz 15 i 19 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz17.00-20.00w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Szczególna zniżka w tym roku dotyczy bezrobotnych oraz młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania.

Do pielgrzymki, w której można uczestniczyć również duchowo, przygotujemy się przez nowennę odmówioną w każdej łódzkiej parafii. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się na plakatach, stronie internetowej (www.pielgrzymka.lodz.pl) oraz na Facebooku.

1. Bardzo dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą. Dziękuję także tym wszystkim, którzy systematycznie zasilają konto budowy naszej świątyni. Za tydzień poinformuję jaką dysponujemy sumą na parafialnym koncie.