- w poniedziałek – wspomnienie NMP z góry Karmel.

1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd pobłogosławienia pojazdów mechanicznych oraz kierowców z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców.
  2. W dniach 1-5 sierpnia chór męski „Dysonans” wyjeżdża na wycieczkę do Lwowa. Są jeszcze 4 wolne miejsca. Koszt wycieczki to 700 zł. Chętnych proszę o kontakt ze mną po Mszy św. w zakrystii.
  3. Również po Mszy św. w zakrystii można otrzymać program pielgrzymki do San Giovanni Rotondo i okolic w dniach od 11 do 15 października. Przypomnę, że pielgrzymka organizowana jest z okazji 50 rocznicy śmierci naszego patrona św. Ojca Pio oraz setnej rocznicy uzyskania stygmatów. Zapisy u mnie do końca lipca a zaliczkę w wysokości 700 zł. proszę wpłacać na konto biura turystycznego które podane jest na stronie internetowej z dopiskiem „Pielgrzymka z Kalonki”. Adres strony podany jest na ulotkach o pielgrzymce, które tak jak powiedziałem można odebrać w zakrystii po Mszy św.
  4. Gorąco dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tzw. „tacę gospodarczą”. Tym razem zostało zebrane 3 062 zł. Dziękuję również wszystkim naszym parafianom, którzy systematycznie zasilają konto parafii. Na początku sierpnia rozpoczną się prace związane z zewnętrznym dociepleniem świątyni.