- w poniedziałek – święto – św. Brygidy, patronki Europy, to również 23 dzień miesiąca obchodzony w naszej parafii jako dzień naszego patrona. Po mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. o. Pio.

- we wtorek – wspomnienie św. św. Kingi

- w środę – święto św. Jakuba apostoła, oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców.

- w czwartek – wspomnienie – św. św. Joachima i Anny rodziców NMP oraz dziadków pana Jezusa.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd pobłogosławienia pojazdów mechanicznych oraz kierowców z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Ofiary zebrane z racji dzisiejszego święcenia będą przekazane do ks. misjonarza klaretyna Zbigniewa Łasia.
  2. Również po Mszy św. w zakrystii można otrzymać program pielgrzymki do San Giovanni Rotondo i okolic w dniach od 11 do 15 października. Przypomnę, że pielgrzymka organizowana jest z okazji 50 rocznicy śmierci naszego patrona św. Ojca Pio oraz setnej rocznicy uzyskania stygmatów. Zapisy u mnie do końca lipca a zaliczkę w wysokości 700 zł. proszę wpłacać na konto biura turystycznego które podane jest na stronie internetowej z dopiskiem „Pielgrzymka z Kalonki”. Adres strony podany jest na ulotkach o pielgrzymce, które tak jak powiedziałem można odebrać w zakrystii po Mszy św.
  3. Ogłoszenie o pielgrzymce na Jasną Górę i o pielgrzymowaniu duchowym.