1. Zgodnie z zapowiedzią z sprzed tygodnia po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na budowę Centrum Studiów JP II w Łodzi.
    • W poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X papieża
    • we wtorek – wspomnienie NMP Królowej
    • w środę – przypada 23 dzień miesiąca obchodzony w naszej parafii jako dzień naszego patrona. Msza św. o uzdrowienie fizyczne i duchowe o godz. 18.00 a po niej nowenna do św. O. Pio
    • w czwartek – święto św. Bartłomieja, apostoła.
    • w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej
  3. Nasze PK Caritas oczekuje na jak najszybsze dostarczenie „Tornistrów pełnych uśmiechów” aby dotarły one do potrzebujących dzieci jeszcze przed 01.09. Tornistry można przynosić zawsze po Mszy św.
  4. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary do puszek dla ofiar ostatnich kataklizmów. Pieniądze będą przekazane do Caritas Polska i w ten sposób dotrą do najbardziej potrzebujących rodzin, które często straciły cały dobytek swojego życia.
  5. W ubiegłą niedzielę na tzw. tacę gospodarczą została zebrana suma 4510 zł. Na konto KMAŁ wpłaciłem kolejne 5000 zł a zatem nasz dług stopniał już do 100 000 zł. Chciałbym bardzo gorąco podziękować za ten dar serca.
  6. Już za niecały miesiąc w sobotę 16 września odbędzie się XVI edycja Amatorskiego Rajdu Rowerowego i Pieszego „Tour de Kalonka”. Wprawdzie przed nami jeszcze dwa tygodnie wakacji ale już chciałem prosić naszych sponsorów i dobroczyńców Rajdu o zgłaszanie swojego udziału. Firmy i osoby prywatne dołączymy do naszych partnerów na internetowej stronie rajdu. A w poniedziałek 28 sierpnia po wieczornej Mszy św. chciałbym zaprosić wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie organizacyjne.