1. Przypominam, że od dzisiaj wracamy do odprawiania Mszy św. w  porządku  w ciągu roku. A zatem w niedziele Msze św.  odprawiane będą o godz. 9.00, 11.00 i 12.15 dla rodzin z małymi dziećmi a szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii św. Wieczorna Msza św. odprawiana będzie o godz. 18.00 a pół godziny przed Mszą św. czyli o godz. 17.30 odprawione będzie nabożeństwo różańcowe.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w piątek – święto Narodzenia NMP. To dzień w którym 16 lat temu ks. Arcybiskup Władysław Ziółek erygował naszą parafię. Zapraszam do udziału w dziękczynnej Mszy św.
  3. Jutro tj. w poniedziałek oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla uczniów SP w Starych Skoszewach o godz. 9.00.
  4. Również jutro rozpoczynamy spotkania i próby naszych zespołów śpiewaczych. I tak o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na próbę scholii dziecięcej. Równolegle swoją próbę rozpoczyna zespół wokalny „Magnifikat”. Bezpośrednio po Mszy św. pierwsze po wakacyjne spotkanie Odnowy Charyzmatycznej a o godz. 20.00 próba chóru męskiego „Dysonans”
  5. W sobotę 9 września o godz. 10.00 zapraszam wszystkich chętnych którzy chcieliby być przewodnikami na rajdzie „Tour de Kalonka” do objazdu tras rowerowych. Liczę na młodych i starszych aby nie zabrakło wolontariuszy którzy zaopiekują się uczestnikami naszego Rajdu na poszczególnych  trasach.
  6. Tak jak zapowiadałem tydzień temu w najbliższą sobotę 09.09 o godz. 16.00 w naszej parafii odprawi Mszę św. mój przyjaciel z technikum ks. Jacek Wilczyński SDB, który blisko dwa lata posługiwał w naszej parafii. Ks. Jacek dziękować będzie Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa. Po Mszy św. jubilat zaprasza na wspólną agapę która odbędzie się w Bacówce lub w Owczarni w wypadku brzydkiej pogody. Ks. Jacek prosił mnie abym przekazał tym którzy w raz z nim chcą dzielić radość jubileuszu aby nie kupować żadnych prezentów ani kwiatów. Życzeniem jubilata jest aby w czasie Mszy św. zebrać tacę na budowę kościoła. Jeżeli chodzi o Agapę to będzie miała ona charakter koszyczkowy, tzn. każdy przynosi coś od siebie.
  7. W przyszłą niedzielę zbierana będzie tzw. taca gospodarcza. Tak jak już wspominałem do oddania mamy jeszcze 100 000 PLN.
  8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 chciałbym się spotkać z rodzicami dzieci które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I- Komunii św.