1. Przypominam, że od dzisiaj powracamy do porządku nabożeństw w ciągu roku, tzn. Msze do południa odprawiane będą o godz. 9.00, 11.00 i 12.15 a wieczorna Msza św. sprawowana będzie o godz. 18.00. Pół godz. przed wieczorną Mszą św. nabożeństwo różańcowe.
  2. Od jutra wracamy również do cotygodniowych spotkań grup parafialnych. I tak: na godz. 17.00 zapraszamy na próbę dziecięcej scholii. Zapraszamy też dzieci, które do tej pory jeszcze nie śpiewały w naszej scholii. Równolegle odbywać się będzie próba zespołu wokalnego „Magnificat”. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. na inauguracje spotkań grupy modlitewnej Odnowy Charyzmatycznej. Jutro nie będzie próby męskiego chóru „Dysonans”. O godz. 20.00 chciałbym się spotkać z wolontariuszami Rajdu „Tour de Kalonka”. Są już do rozprowadzenia plakaty informujące o tegorocznym rajdzie. Zwracam się też do sponsorów o fanty na kiermasz „TdK”. Jeżeli komuś zależałoby na reklamie to proszę się ze mną skontaktować jak najszybciej. Przy tej okazji informuję, że objazd tras będzie miał miejsce 08.09. o godz. 10.00. Start z przed plebani.
  3. We wtorek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30 chciałbym się spotkać z Parafialną Radą Duszpasterską. Przypominam, że to ciało złożone jest z przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych i działających przy naszej parafii oraz sołtysi lub ich przedstawiciele sołectw na terenie naszej parafii. Celem naszego spotkania będzie przygotowanie tegorocznej Wizytacji, którą w niedzielę 23 września przeprowadzi ks. Bp. Ireneusz Pękalski. Można powiedzieć, że to będzie trzy w jednym albowiem Wizytacja Biskupia będzie połączona z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania oraz z uroczystością odpustowa. Tym bardziej liczę na udział osób wybranych do PRD.

- w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego pap. I dK. To dzień imienin naszego metropolity Abp Grzegorza Rysia. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.

- w sobotę – święto Narodzenia NMP i 17 rocznica erygowania naszej parafii

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą połączone z Mszą św. o godzinie 18.00. W czwartek na Mszę św. zapraszam całą służbę liturgiczną ołtarza, ceremoniarzy, lektorów, ministrantów oraz uczniów od kl. IV, którzy chcieliby dołączyć do grona służby liturgicznej naszej parafii. W piątek przed południem udam się do chorych pod wskazane adresy. Do czwartku czekam na zaproszenie. Zadbajmy o naszych chorych i dajmy im okazję na spotkanie z Panem Jezusem w sakramencie chorych, pojednania i eucharystii. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.30. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania, którzy w ubiegłym roku rozpoczęli swoje przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Po Mszy spotkanie formacyjne. Proszę ze sobą zabrać indeksy.
  2. Za tydzień z racji na II Niedzielę miesiąca zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza”.