1.    Dziś zgodnie z zapowiedzią z przed tygodnia, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na budowę Centrum Studiów im. Św. Jana Pawła II w Łodzi.
2.    W tym tygodniu w liturgii:
- w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej
- we wtorek – przypada 23 dzień miesiąca obchodzony w naszej parafii jako dzień naszego patrona. W związku z tym nie będzie we wtorek Mszy św. o godz. 6.30. Czcicieli św. o. Pio zapraszam na Mszę św. o uzdrowienie fizyczne i duchowe za wstawiennictwem naszego patrona na Msze św. która zostanie odprawiona o godz. 19.00, a po niej wystawienie NS i nowenna.
-  w środę – święto św. Bartłomieja, ap.
- w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej
3.    Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tzw. „tacę gospodarczą”. Tym razem zostało zebrane 2 826 zł. Nie wchodząc w szczegóły od wznowienia prac w kościele zostały wykonane następujące prace, powstały projekty zastępcze, elektryczny, wod – kan. gazowy i wentylacyjny, oraz związany z tym zamienny projekt wnętrza. Nastąpił demontaż starego spalonego okablowania i zostały wykonane prace związane z kotłownią i wentylatorownią. Cały czas trwają prace związane z instalacją elektryczną i   wodno kanalizacyjną oraz prace związane z ogrzewaniem kościoła. Całe wnętrze kościoła zostało otynkowane. W sumie od wznowienia prac zostało wydane 880 552,33 PLN. Na naszym koncie jest aktualnie blisko 120 000 PLN plus 80 000 darowizny na wyposażenie prezbiterium. Jednak w najbliższym czasie parafia będzie musiała 195 000 PLN. A zatem na dziś braknie 75 000 PLN. Oczywiście to nie są jeszcze wszystkie koszty. Mam nadzieję, że z pomocą Bożą uda nam się zakończyć prace we wnętrzu kościoła abyśmy mogli w niedalekiej przyszłości niedzielne Msze św. celebrować w nowym kościele. Przedstawione dziś informacje oraz przewidywane koszty związane z możliwością odprawiania w kościele podam we wrześniu, jak już większość naszych parafian wróci z wakacji.