1.    Przypomnę, że od 01.09.  do końca 06. 2023 r. w naszej parafii w dni powszednie Msze św. sprawowane będą w poniedziałek, środę , czwartek i piątek o godz. 18.00, we wtorki o godz. 6.30, a w soboty o godz. 9.00. Natomiast w niedziele Msze św. sprawowane będą o godz. 9.00, 11.00 i 12.15 i 18.00. O godz. 17.30 odprawiane będą okolicznościowe nabożeństwa.
2.    Jutro o godz. 17.30 próba zespołu wokalnego „Magnificat”. Od jutra wznawia swoje próby męski chór „Dysonans” Pierwsza po wakacjach próba chóru o godz. 20.00. Zachęcam do śpiewania w chórze nowych mężczyzn. Osiem lat temu apelowałem do pań, że jeśli w poniedziałek od 20.00 chciałyby mieć czas dla siebie, to niech wyślą swoich mężów na próbę chóru. W związku z nieobecnością w najbliższym czasie pani Ani Kobylańskiej próby scholii dziecięcej rozpoczną się od 26 września.
3.    Już 17 września nasza parafia organizuje XX rajd „Tour de Kalonka”, na spotkanie organizacyjne zapraszam jutro bezpośrednio po Mszy św. czyli ok. godz. 18.30. Objazd tras rajdu w najbliższą sobotę 10 września. Start o godz. 10.00.
4.    W środę po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30 chciałbym się spotkać z Parafialną Radą Duszpasterską w celu omówienia uroczystości odpustowych i wizytacji biskupiej, która przypada w tym roku 16 października. Przypomnę, że Radę stanowią przedstawiciele poszczególnych grup działających przy naszej parafii. Zapraszam też osoby zaangażowane w prace parafialnego synodu.
5.    W tym tygodniu w liturgii:
W czwartek – święto Narodzenia NMP, to również 21 rocznica powstania naszej parafii. W związku z „białym tygodniem” w urodziny Matki Bożej udajemy się z pielgrzymką na Jasną Górę. Zbiórka przed domem parafialnym o godz. 6.45. powrót przed godz. 18.00. Jeżeli ktoś z naszych parafian chciałby wziąć udział tej w pielgrzymce to proszę o kontakt najpóźniej do środy, jeśli będą wolne miejsca to chętnie naszych parafian zabierzemy, oczywiście pierwszeństwo mają dzieci i ich rodzice. Koszt pielgrzymki przy 40 osobach wynosi 60 zł. od osoby. Nasze parafialne uroczystości rocznicowe odbędą się o godz. 18.00.
6.    W tym tygodniu przypada drugi piątek miesiąca, czyli dzień adoracji NS. Adoracja jak zwykle rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i potrwa do 24.00. Na stoliku z gazetami jest lista do adoracji. Bardzo proszę o zapisy.
7.    Za tydzień z racji na drugą niedziele miesiąca zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza”.