1   W tym tygodniu w liturgii:

- we wtorek – wspomnienie Najśw. Imienia Maryi

- w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dK. To również kolejna rocznica wrześniowych objawień fatimskich. Bezpośrednio po wieczornej Mszy św. wszystkich czcicieli MB Fatimskiej zapraszam na procesyjny różaniec. Przypominam o zabraniu świec lub lampionów.

- w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością odpustową. W dni powszednie nowenna połączona będzie z Mszą św. a w niedzielę z nabożeństwem o godz. 17.30.

- w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej

- w sobotę – wspomnienie św. Korneliusza pap. i Cypriana bp.

2 W poniedziałek o godz. 18.15 próba żeńskiego wokalnego zespołu „Magnificat”, a o godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.

3 W środę o godz. 16.30 spotkanie PRE w związku z trwającymi od początku września pracami wykończeniowymi w kościele. Bezpośrednio po wieczornej Mszy św. i fatimskim różańcu, tj. ok. 19.30 zapraszam na ostatnie organizacyjne spotkanie przed Rajdem „Tour de Kalonka na Bis”. Ponawiam zaproszenie dla przewodników tras i wolontariuszy. Zwracam się również z gorąca prośbą do sponsorów o pomoc finansową lub rzeczową, aby uatrakcyjnić sobotnie spotkanie.

4  W sobotę 16.09 odbędzie się wydarzenie, które po raz ostatni przygotowuje nasza parafia i działająca przy niej Fundacja Centrum św. Ojca Pio. To oczywiście Amatorski Rajd Rowerowy i Pieszy „Tour de Kalonka” tym razem na Bis. Sobotni Rajd, tak jak to wcześniej wspomniałem, będzie okazją, aby przekazać jego organizację Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Gminy Nowosolna, które między innym wydaje lokalne pismo „Na Wzniesieniach”. Jeszcze tym razem, w najbliższą sobotę liczę na pomoc naszych parafian. O godz. 7.45 zapraszam panów do rozłożenia namiotów, stołów i ławek. Od godz. 9.30 zapraszam również panie do logistyki Rajdu, czyli do informacji i przyjmowania uczestników rajdu, a po powrocie do wydawania zalewajki. Mam nadzieję, że oprócz osób, które od wielu lat są zaangażowane w przygotowanie i prowadzenie rajdu, włączą się również nasi nowi parafianie.

5  W następną niedzielę, ks. Robert Batolik i parafianie ze Starych Skoszew, zapraszają na parafialny festyn na zakończenie lata. Uroczyste otwarcie o godz. 13.30. Będzie to czas wspólnej, rodzinnej zabawy, smakowania regionalnych produktów i wieczornej potańcówki. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tym wydarzeniu. A u nas w parafii w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 pierwsze po wakacjach spotkanie KŻR.

6 Przypominam, że do końca października zapisuję dzieci, które w naszej parafii chciały by przystąpić do I – Komunii św. i młodzież szkół średnich, która chciałaby otrzymać sakrament bierzmowania.

7 Na koniec podziękowania: Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tzw. „tacę gospodarczą”. Dziękuję za bukiety kwiatów na dzisiejszą liturgię, ale szczególne podziękowania dla pani Ireny i jej córki Joli za sfinansowanie oczyszczenia naszej Golgoty, a panu Andrzejowi za wykoszenie trawy na naszym placu, w ramach czekającego nas Rajdu oraz uroczystości Odpustowych ( o szczegółach odpustu powiem za tydzień). Wiem, że nie wszyscy mogą się fizycznie włączyć w prace na rzecz parafii, dlatego też zrodziła się oddolna inicjatywa naszych parafian, aby współfinansować kwiatowe dekoracje jak również wszelkie działania związane z aktualnym wystrojem terenu naszej parafii. Na stoliku z gazetami jest wystawiona puszka, gdzie można wrzucać swoje ofiary na w/w cel. Bóg zapłać, wszystkim ofiarodawcom.