1. Od czwartku rozpoczęliśmy nowennę do św. Ojca Pio przed sobotnią uroczystością odpustową w naszej parafii. Modlitwy nowenny połączone są z Mszą św. Dziś w IV dzień nowenny modlitwy do Pana Boga za wstawiennictwem naszego Patrona połączone będą z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30. Przypominam równocześnie, że pół godziny wcześniej pierwsze po wakacjach spotkanie KŻR.

w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski

w środę – wspomnienie św. św. męczenników koreańskich, Andrzeja, Pawła i towarzyszy

w czwartek – święto św. Mateusza Apostoła. W tym dniu zostałem poproszony o poprowadzenie sumy odpustowej w parafii p.w. św. Mateusza w Łodzi. W związku z tym w naszej kaplicy w tym dniu w naszej kaplicy Msza św. zostanie odprawiona rano o godz. 8.30. o godz. 10.00 w WSD odbędzie się spotkanie wszystkich proboszczów naszej Archidiecezji.

w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio a w naszej parafii uroczystość odpustowa. W sobotę będzie odprawiona tylko jedna Msza św. tzw. SUMA ODPUSTOWA ku czci naszego Patrona o godz. 17.00. Podczas tej Mszy św. Administrator naszej Diecezji ks. Bp Marek Marczak poświęci dzwony, dar naszych parafian i nie tylko, jako dziękczynienie za XV lat istnienia naszej parafii. A oto szczegółowy program naszych uroczystości na które została zaproszona młodzież i Grupy Modlitwy św. Ojca Pio pod wspólnym hasłem „Dzień ze św. Ojcem Pio w Kalonce”. I tak:

godz. 15.00 zawiązanie wspólnoty i koronka do Bożego Miłosierdzia.

godz. 15.30 – konferencja o św. Ojcu Pio, prowadzi  Prefekt WSD w Łodzi –ks. Paweł Bogusz

godz. 16.00 – 16.40 – nabożeństwo różańcowe

godz. 16.40 - przygotowanie do Eucharystii

godz. 17.00 Msza odpustowa i poświecenie dzwonów

godz. 18.30 – 19.45 wspólna Agapa podczas której wystąpią nasze zespoły wokalno – muzyczne

oraz spodziewane są specjalne animacje i zabawy dla najmłodszych

godz. 20.00 – wieczór uwielbienia i chwały który przeżyjemy wraz zespołem ewangelizacyjnym „ZaNim”

21.00 – Apel Jasnogórski i rozesłanie. Program można również znaleźć na plakatach, na naszej stronie internetowej oraz na fb. Jeżeli chodzi o Agapę w której wraz z naszymi parafianami i gośćmi weźmie udział ks. Bp Marek i zaproszeni księża to chciałbym się zwrócić do naszych drogich parafian a szczególnie do poszczególnych rad sołeckich aby przygotować tradycyjne przysmaki. Ta formuła już wielokrotnie się sprawdziła. Naczynia i jednorazowe sztućce zapewnia ks. Proboszcz. Nasze uroczystości odpustowe odbędą się w nowym kościele i wokół niego a zatem proszę również o pomoc w  przygotowaniu zarówno kościoła jak i terenu wokół świątyni. O szczegółach proszę rozmawiać bezpośrednio ze mną.

1. Jutro o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na próbę scholii dziecięcej. Równolegle na swoją próbę zaprasza żeński zespół wokalny „Magnifikat”. Bezpośrednio po Mszy św. spotkanie Odnowy Charyzmatycznej a o godz. 20.00 próba chóru męskiego „Dysonans”.
  2. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tzw. tacę gospodarczą. Tym razem udało się zebrać 5 473 zł wraz z sobotnią mszą jubileuszową ks. Jacka. Do Kurii przelałem kolejne 5000 zł. A zatem nasz dług wynosi już tylko 95 000.00 zł.
  3. Wczoraj odbyła się już XVI edycja Rajdu „Tour de Kalonka”. Wszystkim wolontariuszom którzy pomogli w organizowaniu naszej flagowej imprezy rekreacyjnej z całego serca bardzo dziękuję. Dziękuję również przedstawicielom firm i osobom prywatnym za wsparcie Rajdu. Wymiernym efektem wczorajszej imprezy jest suma ponad 5000 zł, która zasiliła konto budowy kościoła.