OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jeszcze dziś z racji na III niedzielę miesiąca zapraszam na pierwsze po wakacjach spotkanie KŻR oraz na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  2. Od 14 września twa modlitwa nowennowa przed naszą uroczystością odpustową. Ten rok jest szczególny nie ze względu na wizytację do której za chwilę powrócę ale przede wszystkim ze względu na 100 rocznicę otrzymania stygmatów co miało miejsce w SGR 20.09.1018 roku, oraz w 50 rocznicą śmierci naszego świętego Patrona. Przy tej okazji chciałbym powrócić do naszej parafialnej pielgrzymi od 11 do 15 października – śladami św. o. Pio. Szczegóły po Mszy św. w zakrystii.
  3. Jutro tj. w poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy na próbę dziecięcej scholii „Boży Raban” Równolegle odbywać się będzie próba zespołu wokalnego „Magnificat”. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy modlitewnej Odnowy Charyzmatycznej. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
  4. W czwartek i piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania. W czwartek o godz. 20.00 zapraszam na ostatnie spotkanie organizatorów przed sobotnim rajdem TdK
  5. W sobotę o godz.7.30 spotkanie na PL. Jana Pawła II wszystkich organizatorów wolontariuszy i przewodników czyli osoby które chciałyby pomóc w organizacji tegorocznego rajdu. Jeszcze tylko dzisiaj można składać aplikację do sponsorowania TdK na mail ps@ kalonka.com
  6. W najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędzie się przypadająca co pięć lat wizytacja, którą przeprowadzi ks. Bp Ireneusz Pękalski. Powitanie księdza Biskupa będzie miało miejsce przed Mszą św. o godz. 9,00. Podczas tej Mszy św. ks. Proboszcz złoży ks. Biskupowi sprawozdanie z życie parafii w latach 2013 – 2018. Po Komunii św. nastąpi sprawozdanie z działalności grup i wspólnot działających przy naszej parafii (chodzi o grupy dorosłych). Podczas Mszy św. o godz. 11.00 ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania 13 osobą z naszej parafii. Po Komunii św. sprawozdanie złożą przedstawiciele grup młodzieżowych i dziecięcych. O 12.15 suma odpustowa i podsumowanie wizytacji przez ks. Biskupa. Po Mszy św. podobnie jak w latach ubiegłych nasi parafianie zapraszają ks. Biskupa oraz innych naszych gości na wspólną agapę podczas której zaprezentują się zespoły śpiewacze z naszej parafii. Niestety osoby, które miały w minioną sobotę posprzątać nowy kościół nie przyjechały, bardzo proszę naszych parafian, kto może aby posprzątać w tym tygodniu przed wizytacją nową świątynię. Mam również nadzieję, że nasi parafianie jak zwykle nie zawiodą co do przygotowania lokalnych wiktuałów. Ks. Proboszcz ze swej strony jak zwykle zapewnia jednorazowe naczynia. Chciałbym w tym monecie zacytować ks. Piotra, „że takie rzeczy to tylko w Kalonce”.
  7. W ostatnią niedzielę na tak zwaną tacę gospodarczą zebrane zostało prawie pięć tysięcy zł. Wszystkim ofiarodawcom składam staropolskie Bóg zapłać.