1.    Jutro o godz. 17.30 próba zespołu wokalnego „Magnificat”.  Męski chór „Dysonans” spotyka się o godz. 20.00. W związku z nieobecnością w najbliższym czasie pani Ani Kobylańskiej próby scholii dziecięcej rozpoczną się od 26 września.
2.    Już w najbliższą sobotę 17 września nasza parafia organizuje XX rajd „Tour de Kalonka”, na ostatnie spotkanie organizacyjne zapraszam jutro bezpośrednio po Mszy św. czyli ok. godz. 18.30. Proszę też o zabranie z przedsionka plakatów w celu wywieszenia ich w jak najliczniejszych miejscach.
3.    W minionym tygodniu z braku kworum nie odbyło się spotkanie PRD. Bardzo mi zależy abyśmy się spotkali w środę po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30, w celu omówienia uroczystości odpustowych i wizytacji biskupiej, która przypada w tym roku 16 października. Przypomnę, że Radę stanowią przedstawiciele poszczególnych grup działających przy naszej parafii. Zapraszam też osoby zaangażowane w prace parafialnego synodu.
4.    W tym tygodniu w liturgii:
- we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dK. To również 13 dzień miesiąca, kolejna rocznica objawień fatimskich. W związku z tym o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. i fatimski różaniec.
- w środę – święto Podwyższenia Krzyża św. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed   odpustem ku czci św. Ojca Pio. Nowenna będzie połączona z mszą św. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 25 września o godz. 12.15.
- w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej
- w piątek – wspomnienie św. św. mm. Korneliusza pap. I Cypriana bp.
5.    Tak jak już wspominałem wcześniej w sobotę odbędzie się Rajd „TdK”. O godz. 8.00 zapraszam panów do rozstawiania namiotów oraz stołów i ławek, a godz. 9.30 zapraszam panie do punktów recepcyjnych, a później do wydawania ciepłych posiłków i sprzedaży ciasta. Oczywiście w tym momencie zwracam się do pań, ale również do panów aby upiec i przynieść na plac swoje wypieki. Uczestnicy rajdu zawsze czekają aby móc kupić wspaniałe słodkości zrobione przez naszych parafian. Zakończenie rajdu planujemy na godz. 15.00.
6.    W przyszłą niedzielę z racji na uroczystość św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, podczas Mszy św. o godz. 12.15 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Przypomnę również, że o godz. 17.00 pierwsze po wakacjach spotkanie KŻR.
7.    Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na  tzw. „taca gospodarcza”. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.