1. Tak jak już wielokrotnie wspominałem, papież Franciszek wezwał wiernych Kościoła Katolickiego aby w miesiącu październiku odmawiali różaniec w intencji Kościoła a po różańcu w tej intencji odmawiać modlitwę Pod Twoją obronę… oraz modlitwę do św. Michała Archanioła. Przypominam, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe w niedzielę odprawiane jest o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. A dziś jeszcze z racji na III niedzielę miesiąca zapraszam na spotkanie formacyjne KŻR połączone z wymianą tajemnic do naszej kaplicy o godz. 17.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

We wtorek przypada 23 dzień miesiąca obchodzony w naszej parafii jako dzień naszego patrona. Po nabożeństwie różańcowym odprawiona zostanie nowenna do św. Ojca Pio.

1. Jutro tj. w poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy na próbę dziecięcej scholii „Boży Raban” Równolegle odbywać się będzie próba zespołu wokalnego „Magnificat”. Po Mszy św. która jutro zostanie wyjątkowo odprawiona o godz. 19.00 i różańcu spotkanie modlitewne Odnowy Charyzmatycznej. O godz. 20.30 próba męskiego chóru „Dysonans” w GPCKiE. Koncert odbędzie się w sobotę 27 października o godz. 17.00 właśnie w Plichtowie. W imieniu chórzystów którzy świętują swoje pięciolecie, wszystkich chętnych zapraszam bardzo serdecznie. Wstęp wolny.
  2. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po różańcu spotkanie formacyjne.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim naszym ofiarodawcom za ofiary złożone tydzień temu na tzw. „tacę gospodarczą”. Tym razem zostało zebrane 3 857.00 zł. a do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, żywy pomnik św. Jana Pawła II, która funduje stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin zebrane zostało blisko 1000 zł.
  4. Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych. Na stoliku przy wyjściu oraz w przedsionku naszej kaplicy wyłożone są kartki na tegoroczne wypominki. Na kartkach wypisujemy imiona naszych zmarłych i wraz ze stosowną ofiarą przynosimy do zakrystii do 31 października. Za zmarłych wymienionych w wypominkach modlić się będziemy 01.11 podczas procesji na cmentarz po Mszy św. o godz. 11.00 oraz 02. 11 po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 w kaplicy. Jeżeli ktoś chciałby zamówić tzw. wypominki całoroczne, to proszę obok lub pod słowem „Wypominki” napisać słowo „Całoroczne”. W ciągu roku za naszych bliskich zmarłych modlimy się praktycznie we wszystkie niedziele przed Mszą o godz. 11.00.
  5. Już dzisiaj chciałbym zapowiedzieć wydarzenia które będą miały miejsce w przyszłym tygodniu. Otóż 31.10 w wigilię Wszystkich Świętych w naszej parafii o godz. 16.30 odbędzie się po raz pierwszy bal świętych dla dzieci ze starszych grup przedszkolnych i dzieci ze szkół podstawowych. Włączmy się tym samym do ogólnopolskiej inicjatywy promującej chrześcijańskie wartości jako alternatywy dla Halloween. Na bal dzieci przebierają się za postacie świętych a podczas trwania balu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszą postać świętego. Natomiast o godz. 19.00 spod naszej kaplicy wyruszy młodzież z klas trzecich gimnazjum oraz młodzież licealna do Łódzkiej Archikatedry na tzw. „Noc Świętych”. Zapisy przyjmuję w zakrystii po Mszy św.
  6. Od dzisiaj po Mszy św. w zakrystii można również nabywać zaproszenia w cenie 40 zł na zaduszkowy koncert Adama Nowaka z zespołem „RAZ, DWA, TRZY”. Koncert odbędzie się w nowej świątyni po Mszy św. w intencji zmarłych muzyków 02.11 o godz. 18.00. Mszy św. Przewodniczyć będzie Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.