1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. A z racji na III niedzielę miesiąca o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne KŻR połączone z wymianą tajemnic. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
  2. Do czwartku trwamy na nowennie modlitw przed uroczystością odpustową ku czci św. Ojca Pio. Modlitwy nowennowe połączone są z Mszą św. W piątek 23 września w dniu uroczystości naszego Patrona zostaną odprawione dwie Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Jednak główne uroczystości odbędą się w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz.12.15, której przewodniczyć będzie ks. prałat Edward Wieczorek.
  3. Po za tym w tym tygodniu w liturgii:

- we wtorek – wspomnienie św. św. mm. Andrzeja Kim Taeonga pr. Pawła Chong Hasang i Tow.

- w środę – święto św. Mateusza ap. i ew.

1. Jutro o godz. 17.30 próba zespołu wokalnego „Magnificat”. Męski chór „Dysonans” spotyka się o godz. 20.00. W związku z nieobecnością w najbliższym czasie pani Ani Kobylańskiej próby scholii dziecięcej rozpoczną się od 26 września.
  2. Radę Ekonomiczną i Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 18.30.
  3. Bardzo dziękuję, wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie Rajdu TdK. To już była XX edycja i jednocześnie ostatnia w tej formule. Za dwadzieścia lat współpracy dziękuję współorganizatorom i sponsorom. Być może w przyszłym roku ponownie spotkamy się w ostatnią sobotę lata, ale dzisiaj nic nie chcę obiecywać.
  4. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tzw. „tacę gospodarczą”. Tym razem zostało zebrane 3123 zł. Nie wchodząc w szczegóły od wznowienia prac w kościele zostały wykonane następujące prace, powstały projekty zastępcze, elektryczny, wod – kan. gazowy i wentylacyjny, oraz związany z tym zamienny projekt wnętrza. Nastąpił demontaż starego spalonego okablowania i zostały wykonane prace związane z kotłownią i wentylatorownią. Cały czas trwają prace związane z instalacją elektryczną i wodno kanalizacyjną oraz prace związane z ogrzewaniem kościoła. Całe wnętrze kościoła zostało otynkowane. W sumie od wznowienia prac zostało wydane 880 552,33 PLN. Na naszym koncie jest aktualnie blisko 120 000 PLN plus 80 000 darowizny na wyposażenie prezbiterium. Jednak w najbliższym czasie parafia będzie musiała 195 000 PLN. Między innymi na wylewkę posadzki w na całej płaszczyźnie nowego kościoła oraz częściowe oświetlenie Kościoła. A zatem na dziś braknie 75 000 PLN. Oczywiście to nie są jeszcze wszystkie koszty które jako budująca się parafia musimy ponieść aby zupełnie wykończyć wnętrze naszej świątyni. . Mam jednak nadzieję, że z pomocą Bożą i ofiarnością naszych parafian i nie tylko, uda nam się zakończyć prace we wnętrzu kościoła na tyle, abyśmy mogli w niedalekiej przyszłości niedzielne Msze św. celebrować w nowym kościele.