1. Rozpoczął się miesiąc październik a wraz z nim codzienny różaniec. Przypomnę, że w naszej parafii nabożeństwa różańcowe sprawowane są w niedzielę o godz. 17.30 a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. Zachęcam do licznego udziału we wspólnej modlitwie różańcowej.

w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

w czwartek – wspomnienie św. Faustyny

w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej

1. We wtorek o 19:00 spotkanie przewodników i organizatorów Tour de Kalonka w celu omówienia tegorocznego rajdu
  2. Jutro o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na próbę scholii dziecięcej. Równolegle na swoją próbę zaprasza żeński zespół wokalny „Magnificat”. Z racji na pierwszy poniedziałek miesiąca spotkanie modlitewne Odnowy Charyzmatycznej połączone będzie z Mszą św. a potem różaniec. Próba chóru męskiego „Dysonans” o godz. 20.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą z nabożeństwem różańcowym. W czwartek na Mszę św. zapraszam służbę liturgiczną na comiesięczne skupienie i modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek przed południem udam się do chorych pod wskazane adresy a po południu od godz. 17.30 spowiedź pierwszo piątkowa. Do tej spowiedzi szczególnie zachęcam dzieci z klas czwartych, które w maju przystąpiły do Pierwszej Komunii św. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam uczniów trzeciej klasy Gimnazjum, którzy chcieliby w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  4. W sobotę zapraszam dzieci z klas trzecich SP. Podczas Mszy św. o 9.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia różańców. Będzie to okazja aby wziąć udział w nabożeństwie różańcowym oraz z racji na pierwszą sobotę miesiąca w 15 min. medytacji.
  5. Sobota to również dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W Archikatedrze o godz. 12.00 zostanie odprawiona  Msza św. właśnie w tej intencji. Ale również w tym dniu oplatamy naszą Ojczyznę modlitwą różańcową i kto nie będzie mógł pojechać do jakiegoś kościoła  na granicy naszego państwa niech pomodli się o pomyślność naszego kraju indywidualnie albo na nabożeństwie różańcowym. Przy gazetach lezą ulotki informujące o idei Różańca  do granic.
  6. W najbliższą sobotę o godz.11.15 wznawiamy zajęcia dla dzieci pod wspólnym hasłem „Kreatywna sobota”
  7. Przypominam, że za tydzień przypada II niedziela miesiąca i podczas wszystkich Mszy św. zbierana będzie tzw. taca gospodarcza.