OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu nowego kościoła do wczorajszej Mszy św. za zmarłych muzyków i koncertu zaduszkowego. Pośród wielu zaangażowanych osób szczególnie chciałbym podziękować panu Rosiakowi prezesowi firmy Cleaner za posprzątanie świątyni, pani Joli za dekoracje, panu Fudale za nagłośnienie koncertu, harcerzom i służbie liturgicznej i wszystkim osobom bez których ten koncert by się nie odbył.
  2. Przypominam, że od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… i Wieczny odpoczynek…. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
  3. Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe.
  4. Jutro o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej i zespołu „Magnificat”. Próba chóru męskiego „Dysonans” o godz. 20.00.
  5. We wtorek po Mszę św. o godz. 18.00 chciałbym się spotkać z PKC a w środę o tej samej porze z PRD.
  6. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po Mszy spotkanie formacyjne.
  7. W sobotę 11 listopada obchodzić będziemy Święto Niepodległości. W naszej kaplicy odprawiona będzie tylko jedna Msza św. o godz. 9.00. W tym dniu nie będzie zajęć dla dzieci.
  8. I Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 19 listopada. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby – jak pisze w swoim orędziu – „wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. (…) Zapraszam cały Kościół, mężczyzn i kobiety dobrej woli – pisze Ojciec Święty – do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”.

Łódzka Caritas, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy z powrotem przed 19 listopada. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi jako konkretny znak braterstwa.

1. W przyszłą niedzielę zbierana będzie tzw. taca gospodarcza oraz ofiary do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  2. Po Mszy św. w dalszym ciągu przyjmuję kartki na wypominki.