1. Jutro drugi dzień Pięćdziesiątnicy – święto NMP Matki Kościoła. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa czerwcowego. Juto o godz. 19.00 zapraszam na wspólne śpiewanie Litanii do NSJ przy Krzyżu w Bukowcu. A w środę również o godz. 19.00 spotkamy się przy Krzyżu w Borchówce, aby wspólnie uwielbiać NSPJ. W pozostałe dni czerwcowe nabożeństwo połączone jest z Mszą św. a w niedzielę o 17.30.
  2. Po za tym, w tym tygodniu w liturgii:

- w środę - wspomnienie św. Jadwigi Królowej Polski

- w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego  i Wiecznego Kapłana

- w sobotę – wspomnienie św. Barnaby Ap.

1. Jutro o 17.00 zapraszam na próbę „Boży Raban”, o 17.30 „Magnificat”. Chór „Dysonans” wyjątkowo w tym tygodniu spotyka się w środę o godz. 20.00.
  2. Jutro można przynieść i zostawić pod śmietnikiem przy cmentarzu elektrośmieci. Jest to akcja wsparcia dla polskich misjonarzy pracujących na wschodzie, prowadzona przez zgromadzenie sióstr MB Loretańskiej. Ulotki są przy gazetach.
  3. Również jutro o godz. 17.15 chciałbym się spotkać z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpiły albo jeszcze przystąpią do I – Komunii św. w sprawie białego tygodnia.
  4. W tym tygodniu przypada drugi piątek miesiąca, dzień adoracji Najświętszego Sakramentu, który tym razem wpisuje się przez przeżywane w naszej Archidiecezji Święto Eucharystii. W naszej kaplicy adoracja rozpocznie się tradycyjnie od godz. 15.00, Koronką do BM, a zakończy się o godz. 24.00. Na stoliku z gazetami jest wyłożona lista na którą proszę wpisać imię osoby, która na pewno podejmie półgodzinne czuwanie.
  5. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 zapraszam wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły w dwóch grupach do I – Komunii św. aby przygotować się po przez spowiedź do niedzielnej uroczystości rocznicowej, która odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 12.15.
  6. Również w najbliższą sobotę o godz. 12.00 do sakramentu eucharystii po raz pierwszy przystąpi Kaja.
  7. W przyszłą niedzielę zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza”.
  8. Za dwa tygodnie 18 na 19 czerwca w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się nocne czuwanie GMśw.OP, jako dziękczynienie za dwadzieścia lat od kanonizacji Patrona naszej parafii. Do przyszłej niedzieli zapisuję chętnych do udziału w tym ogólnopolskim czuwaniu. Szczegóły podam za tydzień.