W sobotę 23 września zapraszam na uroczystości odpustowe ku czci patrona parafii w Kalonce św. Ojca Pio. W tym roku uroczystości odpustowe będą miały szczególną oprawę, ponieważ będą dziękczynieniem za kończący się XV rok od powstania naszej parafii. Wymiernym owocem tego skromnego jubileuszu są ufundowane przez naszych parafian i czcicieli św. Ojca Pio z poza parafii trzy dzwony. Największy z nich dedykowany jest naszemu Patronowi. Dzwon ten będzie budził nasze sumienia jak czynił to męczennik konfesjonału jak mówiono św. Ojcu Pio. Dzwon drugi dedykowany jest największemu z rodu Polaków, św. Janowi Pawłowi II Wielkiemu. Ten dzwon przypominał nam będzie 27 letni pontyfikat, który św. Papież rozpoczął od wezwania: „Nie lękajcie się. Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Trzeci dzwon poświęcony jest sekretarce Bożego Miłosierdzia, św. Faustynie Kowalskiej, która zostawiła nam prostą receptę na wszelkie przeżywane w życiu kryzysy – „Jezu ufam Tobie”. Poświecenia dzwonów dokona Bp Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej, który w kwietniu 2015 roku poświecił plac pod budowę świątyni w Kalonce.  Moje zaproszenie kieruję do wszystkich mieszkańców gminy, ale szczególnie do młodzieży, która pragnie pogłębić swoją wiedzę o Świętym stygmatyku a Gargano i nawiązać duchową więź z o. Pio, który powiedział, że po swojej śmierci wokół swojej osoby uczyni jeszcze więcej „szumu” niż za swojego życia. Zapraszam też bardzo serdecznie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio z naszej Archidiecezji i zachęcam do włączenia się do wspólnej modlitwy o uzdrowienie duchowe i fizyczne za wstawiennictwem Patrona naszej parafii. Uroczystości odpustowe poprzedzi nowenna modlitw do św. Ojca Pio, która będzie połączona w dni powszednie z codzienną Mszą św. a w niedzielę z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30. Nowenna rozpocznie się 14 września w święto Podwyższenia Krzyża św. na Mszy o godz. 18.00. Poniżej przedstawiam ramowy program głównych uroczystości odpustowych w sobotę 23 września.

Godz. 15.00 – Zawiązanie wspólnoty oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Godz. 15.30 – Konferencja o Ojcu Pio

Godz. 16.00 – Różaniec z Ojcem Pio

Godz. 16.40 – Przygotowanie do Eucharystii

Godz. 17.00 – Poświecenie dzwonów i suma odpustowa